Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.05.2020, 12:29

Taliansko sa dostalo z najhoršieho. Nemôžeme sa dočkať vakcíny, vyhlásil premiér Conte

Prísne karanténne opatrenia v krajine sa pomaly uvoľňujú.

Taliansko sa dostalo z najhoršieho. Nemôžeme sa dočkať vakcíny, vyhlásil premiér Conte
Zdroj: Reuters

Taliansko sa, pokiaľ ide o pandémiu Covidu-19, dostalo z najhoršieho, vyhlásil dnes podľa agentúry AP taliansky premiér Giuseppe Conte.

Prísne karanténne opatrenia v krajine sa pomaly uvoľňujú a podľa predsedu vlády je potrebné do novej fázy vstúpiť s dôverou a zodpovednosťou.

"Môžeme povedať, že to najhoršie je za nami ... a nemôžeme sa dočkať vakcíny, inak budeme musieť žiť v spoločnosti plnej neustálych kompromisov," povedal Conte pred poslancami.

"Banky môžu a musia urobiť viac"

Šéf kabinetu hovoril o opatreniach, ktoré majú pomôcť firmám aj domácnostiam prekonať dôsledky koronakrízy.

Pritom vyhlásil, že banky "môžu a musia robiť viac, najmä pokiaľ ide o urýchlenie procedúr v súvislosti s poskytovaním štátom podporovaných pôžičiek".

Zomrelo už viac ako 30-tisíc ľudí

Podľa stredajších údajov 60-miliónová krajina od februára eviduje 32 330 úmrtí s Covidom-19 a 227 364 potvrdených prípadov nákazy.

V počte úmrtí je Taliansko tretie na svete po Británii a Spojených štátoch, v počte potvrdených prípadov nákazy koronavírusom je šieste.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.