Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.04.2021, 13:02

Korčok sa zastal Česka. Informácie súvisiace s explóziou sú bezprecedentné, tvrdí

Na rokovaní ministrov zahraničných vecí krajín EÚ Korčok tiež vyzdvihol význam spolupráce spojeneckých spravodajských služieb.

Korčok sa zastal Česka. Informácie súvisiace s explóziou sú bezprecedentné, tvrdí
Zdroj: TASR - Jakub Kotian

Slovenský minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok vyjadril počas pondelkového zasadnutia Rady EÚ pre zahraničné veci v Bruseli v reakcii na udalosti v Českej republike podporu českým partnerom. Informoval o tom komunikačný odbor rezortu.

"S Českou republikou máme dlhodobo nadštandardné vzťahy a o to viac nás znepokojuje, ak sú jej občania vystavení aktivitám, ktoré majú zásadný dosah na ich bezpečnosť. Informácie, ktoré prichádzajú z Českej republiky v súvislosti s explóziou v bezprostrednej blízkosti slovenských hraníc, sú bezprecedentné," zdôraznil Korčok, ktorý sa na zasadnutie pripojil prostredníctvom telemosta.

Šéf slovenskej diplomacie podporil Česko, ktoré, ako avizovalo, bude podrobne informovať svojich spojencov v NATO a EÚ, keďže bezpečnosť je nedeliteľná a týka sa nás všetkých.

Na rokovaní ministrov zahraničných vecí krajín EÚ Korčok tiež vyzdvihol význam spolupráce spojeneckých spravodajských služieb, ktoré majú kľúčovú úlohu pri zaručení vnútornej bezpečnosti a ochrane štátnych záujmov Slovenska.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.