Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.06.2021, 15:38

Kim Čong-un viditeľne schudol. Špekuluje sa, či je za tým choroba alebo diéta

Kimovo ľavé zápästie je podľa snímok podstatne tenšie než na snímkach z novembra 2020 a z marca tohto roku.

Kim Čong-un viditeľne schudol. Špekuluje sa, či je za tým choroba alebo diéta
Zdroj: Reuters

Severokórejský vodca Kim Čong-un podľa fotografií, ktoré v sobotu zverejnili štátne médiá, výrazne zhodil na váhe. Snímky vyvolali okamžite špekulácie o jeho zdravotnom stave, aj keď nie je jasné, či je zmena diktátorovho vzhľadu dôsledkom choroby, alebo cielenej snahy bojovať s nadváhou. Informoval o tom dnes denník The Guardian.

Kim Čong-un po mesiaci na verejnosti:

Najnovšie fotografie 37-ročného Kim Čong-una pochádzajú zo schôdzky politbyra vládnucej Kórejskej strany práce, ktorá sa konala minulý týždeň. Kim sa na verejnosti objavil po mesiaci. Na schudnutie vodca KĽDR upozornil server NK News, ktorý monitoruje dianie v Severnej Kórei.

Naľavo je Kim Čong-un začiatkom tohto roka, snímka vpravo je z minulého týždňa:

Zdroj: Reuters, koláž HN

Ten si všimol okrem iného toho, že si Kim utiahol remienok na svojich obľúbených hodinkách v údajnej hodnote 12-tisíc dolárov. Kimovo ľavé zápästie je podľa snímok podstatne tenšie než na snímkach z novembra 2020 a z marca tohto roku.

Kim Čong-un, ktorého otec Kim Čong-il zomrel v decembri 2011 pravdepodobne na infarkt, je silný fajčiar a dlhodobo sa vraj bojuje s problémami prisudzovanými jeho nadváhe a nezodpovednému životnému štýlu.

Juhokórejská rozviedka minulý rok uviedla, že Kim váži okolo 140 kilogramov a od nástupu k moci ročne priberá asi šesť až sedem kíl.

Kimova trojtýždňová absencia vlani na jar vyvolala zvesti, že vodca je vážne chorý a musel podstúpiť operáciu srdca. Niektoré správy dokonca hovorili o tom, že zomrel.

Podľa vierohodnejšej teórie sa Kim s rodinou preventívne izolovali kvôli pandémii choroby covid-19, hoci Severná Kórea naďalej tvrdí, že sa vďaka včasnému uzavretiu hraníc v krajine zatiaľ nevyskytol prípad koronavírusovej nákazy.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.