Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.01.2016, 19:38

Integrovať moslimov je neúctivé, tvrdí expert. Vidia svet ináč ako my

Bývalý predseda britskej Komisie pre rovnosť a ľudské práva Trevor Phillips prezentoval svoj názor na integráciu moslimov do britskej spoločnosti, ktorý poskytuje nový uhol pohľadu na problematiku. Podľa jeho slov očakávať, že sa moslimovia prispôsobia spoločnosti, je najhlbšou formou neúcty, píše sa na portáli Independent.

Moslimovia, na rozdiel od iných komunít v Británii, sa nedajú integrovať podobným spôsobom, myslí si Phillips. "Bola neúcta predpokladať, že moslimovia sa zmenia," dodal bývalý predseda britskej Komisie pre rovnosť a ľudské práva z rokov 2003 až 2012.

"Neustále predstierať, že táto komunita nejako nakoniec splynie so zvyškom, je zrejme najhbšia forma neúcty," povedal Phillips. Podľa jeho vyhlásenia by sme mali rešpektovať, že moslimovia "vidia svet ináč ako my ostatní."

Súčasťou integračného procesu by malo podľa Phillipsa byť, aby "sme (Briti, pozn. red.) pochopili, že ľudia nebudú meniť svoje postoje iba preto, že neustále hovoríme, nech sú ako my."

Tieto vyjadrenia prišli len pár dní potom, ako britský premiér David Cameron oznámil, že migranti, ktorí neprejdú v teste z anglického jazyka, nebudú môcť v Británii zostať.

Moslimovia tvoria päť percent obyvateľov Spojeného kráľovstva, čo predstavuje približne 2 700 000 ľudí.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.