Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.11.2015, 07:27

Airbus Českých aerolínií musel núdzovo pristáť. Mal problémy s motorom

Airbus Českých aerolínií (ČSA) smerujúci v nedeľu večer z Amsterdamu do Prahy mal problém s pravým motorom. Lietadlo muselo núdzovo pristáť na amsterdamskom letisku Schiphol. Cestujúci sú v poriadku, stroj skúmajú technici, informovala Česká televízia.

Jedným z cestujúcich bol zástupca riaditeľa Ústavu medzinárodných vzťahov v Prahe Michal Kořan. Na svojom twitterovom účte písal o požiari pravého motora. Pochválil posádku airbusu za profesionálne správanie a bezpečné pristátie len s jedným motorom.

Ako informoval server Novinky cz., na Twitteri sa objavil záznam komunikácie stroja s riadiacou vežou. Posádka lietadla v ňom tvrdí, že má problémy s motorom, ktorý vydáva veľký hluk, ale nehorí a lietadlo je pod kontrolou.

Lietadlo sa podľa holandského spravodajského portálu Dichtbij vrátilo krátko po štarte, bolo práve nad mestom Apeldoorn.

Pražské letisko na svojich internetových stránkach uviedlo, že let, ktorý mal pristáť o 21.20 h, mešká a pondelkový let o 8.20 h z Prahy do Amsterdamu je zrušený.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.