Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.06.2014, 13:31

Bezák sa stretol s pápežom. Priniesol mu dokument

Pápež František sa po stredajšej (25.6.) generálnej audiencii krátko stretol aj s odvolaným trnavským arcibiskupom Róbertom Bezákom. Informuje o tom Vatikánsky rozhlas.

"V závere audiencie, tak ako iní prítomní biskupi, osobne pozdravil pápeža Františka," píše na svojom webe.

Cirkevný analytik z portálu Svet kresťanstva Imrich Gazda hovorí, že po stredajších generálnych audienciách majú biskupi, prítomní na vatikánskom Námestí sv. Petra, možnosť nakrátko pozdraviť pápeža a odovzdať mu nejaký dar alebo posolstvo. Zvyčajne však ide o niekoľko desiatok biskupov, takže čas na rozhovor s pápežom je veľmi krátky. "Túto možnosť využil aj arcibiskup Róbert Bezák. Na zverejnených fotografiách z audiencie je vidno, že Sv. Otcovi odovzdal nejaký dokument," povedal Gazda pre TASR. Možnosť stretnutia po generálnej audiencii, vtedy s pápežom Benediktom XVI., využil Bezák aj vo februári 2012, krátko po skončení apoštolskej vizitácie v Trnavskej arcidiecéze.

Podľa Vatikánskeho rozhlasu sa na audiencii v stredu zúčastnila aj delegácia z Košíc na čele s primátorom Richardom Rašim, košickým arcibiskupom metropolitom Bernardom Boberom a veľvyslancom SR pri Svätej stolici Petrom Sopkom. "Pri tejto príležitosti Svätý Otec Slovákom odkázal, že ich prosí o modlitbu," uviedol Vatikánsky rozhlas.

O pár dní uplynú presne dva roky od Bezákovho odvolania. Trnavského arcibiskupa odvolal pápež Benedikt XVI. k 2. júlu 2012 na základe apoštolskej vizitácie, ktorá sa uskutočnila na prelome januára a februára 2012. Od decembra minulého roka pôsobí v kláštore redemptoristov v Taliansku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.