Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.10.2015, 20:42

Pilot American Airlines zomrel počas letu, jeho kolega musel núdzovo pristáť

Pasažieri letu American Airlines z Phoenixu do Bostonu v pondelok zažili nečakane dramatické chvíľky.

Lietadlo musel núdzovo pristáť po tom, čo priamo na palube zomrel jeden z pilotov. Stroj na zem bezpečne doviedol druhý pilot. Pri núdzovom manévri nebol nikto zranený, píše iDnes.cz.

Let číslo 550 spoločnosti American Airlines odštartoval z letiska vo Phoenixe krátko pred nedeľnou polnocou miestneho času. V Bostone mal podľa plánu pristáť o ôsmej ráno. Na palube stroja Airbus A320 cestovalo 147 pasažierov, píše server CBS Boston.

Posádka im len niekoľko desiatok minút pred cieľovou destináciou oznámila, že lietadlo musí vykonať núdzové pristátie na letisku v meste Syracuse. Dôvodom boli náhle zdravotné problémy hlavného pilota. Stroj tak k letisku musel naviesť jeho kolega v kabíne (na záznam letu sa môžete pozrieť tu). Hovorkyňa aeroliniek neskôr oznámila, že pilot zomrel priamo na palube. Nespresnila však, či skonal za letu, alebo až po núdzovom pristátí.

Podľa informácií cestujúcich to však vyzerá, že pilot zomrel už pri lete. Po pristátí totiž k lietadlu rýchlo nezamierili sanitky a záchranári vraj postupovali veľmi pomaly.

Hovorkyňa potvrdila, že pilot nebol prevezený do nemocnice. Jeho meno aerolinky nebudú zverejňovať. "Je to smutná udalosť a American Airlines sa teraz sústredí na zabezpečenie všetkej podpory pre pilotovu rodinu," oznámila.

Aerolinky situáciu podľa pasažierov vyriešili veľmi rýchlo. Lietadlo už o 11:37 odštartoval z letiska v Syracuse a o 12:30 dosadlo na letiskovú plochu v Bostone.

American Airlines je americká národná letecká spoločnosť a najväčšia na svete z hľadiska počtu zamestnancov a lietadiel. Spoločnosť sídli v meste Fort Worth v Texase. American Airlines boli založené v roku 1930 pod názvom American Airways. Firma je členom leteckej aliancie Oneworld.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.