Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.04.2016, 16:52

Keňania zúfalo bojujú s pytliakmi, tí len vlani zabili desaťtisíce slonov

Keňania zúfalo bojujú s pytliakmi, tí len vlani zabili desaťtisíce slonov
Zdroj: Reuters

Kenský prezident Uhuru Kenyatta dnes podpálil 105 ton slonoviny a vyše jednej tony rohov nosorožcov v rámci kampane proti pytliakom, ktorí iba vlani zabili 35-tisíc z celkovej populácie 400 000 - 500 000 afrických slonov. Slávnostný akt sa uskutočnil v národnom parku v hlavnom meste Nairobi a svojou účasťou ho podporili viaceré celebrity vrátane herca Leonarda DiCapria a speváka Eltona Johna.

Tlačová agentúra AP upozornila, že sa dnes zlikvidovalo rekordné množstvo slonoviny v rámci zúfalého boja s pytliakmi a na protest proti obchodovaniu so slonovinou a výrobkami z ohrozených živočíšnych druhov. Agentúra DPA konštatovala, že išlo o jej prvé verejné spálenie od roku 1989.

Prezident Kenyatta podpálil dnes popoludní najväčšiu z 11 hraníc sloních klov a rohov nosorožcov. Prívalové dažde, ktoré prišli počas noci a hrozilo, že slávnostný akt ohrozia, do poludnia prestali. Okolo hraníc v Nairobskom národnom parku však zostalo množstvo bahna.

Kenyatta pri tejto príležitosti dnes vyhlásil, že Keňa bude presadzovať úplný zákaz obchodu so slonovinou na 17. stretnutí  Dohovoru o medzinárodnom obchode s ohrozenými druhmi voľne žijúcich živočíchov a rastlín, ktoré sa uskutoční tento rok v Juhoafrickej republike.

Sekcia Globálne vznikla v rámci projektu Svet medzi riadkami, ktorý v spolupráci s HN realizuje mimovládna organizácia Človek v ohrození a Katedra žurnalistiky na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského. Projekt spolufinancuje SlovakAid.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.