Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.12.2016, 20:25

Mladí sa utápajú v beznádeji a migrácii, tvrdí pápež. Vyzval lídrov, aby sa im viac venovali

Mladí sa utápajú v beznádeji a migrácii, tvrdí pápež. Vyzval lídrov, aby sa im viac venovali
Zdroj: TASR/AP

Pápež František v dnešnom koncoročnom posolstve vyzval svetových lídrov, aby sa viac venovali problému nezamestnanosti mladých ľudí. Vyhlásil, že mladá generácia sa utápa v beznádeji a migrácii.

Pápež František (80) v rámci svojho posledného tohtoročného verejného vystúpenia, a to na večernej bohoslužbe v Bazilike svätého Petra, uviedol, že dvere musia byť mladým ľuďom otvorené, "aby mohli snívať a bojovať za svoje sny".

"Predurčili sme našich mladých ľudí k tomu, že nemajú žiadne miesto v spoločnosti, pretože sme ich pomaly vytlačili na okraj verejného života," uviedol pápež.

Podľa neho má svet voči mladým ľuďom "dlh", pretože boli zbavení "dôstojnej a skutočnej práce", ktorá by im umožnila začleniť sa do spoločnosti. Namiesto toho ich svet predurčil na "klopanie na dvere, ktorsé väčšinou zostávajú zatvorené", dodal pápež František.

Sekcia Globálne vznikla v rámci projektu Svet medzi riadkami, ktorý v spolupráci s HN realizuje mimovládna organizácia Človek v ohrození a Katedra žurnalistiky na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského. Projekt spolufinancuje SlovakAid.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.