Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.01.2017, 12:00 Aktualizované dňa 20.01.2017 o 23:45

Donald Trump dorazil do Bieleho domu. Sprevádzali ho tisícky ľudí

Republikán Donald Trump zloží vo Washingtone pred budovou Kongresu prezidentský sľub a stane sa v poradí 45. prezidentom Spojených štátov.

Donald Trump a Melania Trump
Zdroj: Reuters

Príchod nového prezidenta USA Donalda Trumpa k Bielemu domu bol dnes zavŕšením sprievodu, ktorý nasledoval po slávnostnom obede vo washingtonskom Kapitole pri príležitosti jeho uvedenia do úradu.

V prvej časti sprievodu sa Trump s manželkou Melaniou a 10-ročným synom Barronom viezli v prezidentskej limuzíne, neskôr z nej však vystúpili a krátku vzdialenosť prekonali pešo. Bezpečnosť nového prezidenta zaisťovala vojenská eskorta.

Približne trojkilometrovú trasu sprievodu prechádzajúceho washingtonskými triedami Constitution Avenue a Pennsylvania Avenue lemovali Trumpovi priaznivci, ale aj odporcovia, ktorí pokrikovali heslo "Nie je mojím prezidentom".

Odhaduje sa, že inauguračný sprievod prilákal desaťtisíce ľudí, celková účasť verejnosti na Trumpovej inaugurácii však bola výrazne menšia ako na prvej inaugurácii jeho predchodcu Baracka Obamu v roku 2009.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.