Šéf ruskej diplomacie Sergej Lavrov.Reuters
StoryEditor

Rozpútali ste proti nám totálnu hybridnú vojnu. Ponesiete si následky, varuje Lavrov

14.05.2022, 16:14
Autor:
ČTKČTK

Šéf ruskej diplomacie Sergej Lavrov vyhlásil, že všetky pokusy amerických a európskych politikov izolovať Rusko sú odsúdené na neúspech.

Celý svet ponesie následky totálnej hybridnej vojny, ktorú rozpútal proti Rusku Západ, vyhlásil dnes podľa agentúry RIA Novosti ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov.

Vo svojom vystúpení na schôdzke ruskej Rady pre zahraničnú politiku a obranu tiež povedal, že západné sankcie proti Rusku nedosiahnu zamýšľaný výsledok.

"Kolektívny Západ nám vyhlásil totálnu hybridnú vojnu a je ťažké predpovedať, ako dlho ešte bude trvať, ale je jasné, že následky pocítia bez rozdielu všetci," povedal Lavrov.

Šéf ruskej diplomacie okrem toho vyhlásil, že všetky pokusy amerických a európskych politikov izolovať Rusko sú odsúdené na neúspech. Mnohí odborníci o tom už hovoria "v kuloároch", dodal podľa RIA Novosti.

image

Vojnu by sme mohli vyhrať koncom roka. Získame aj Krym, hovorí šéf ukrajinskej rozviedky

USA a Európska únia počas viac ako dvoch mesiacov od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu prijali voči režimu prezidenta Vladimira Putina viacero bezprecedentných ekonomických postihov idúcich od prerušenia leteckej dopravy cez zmrazenie styku s radom veľkých bánk po embargo na dovoz uhlia.

Európska komisia začiatkom mája v rámci chystaného šiesteho balíka sankcií navrhla tiež do konca roka tohto úplne ukončiť dovoz ruskej ropy. Opatrenie však odmieta podporiť Maďarsko a tak sa o veci medzi členskými štátmi ďalej rokuje.

19. máj 2022 09:41