Sledujte nás na Instagrame

@tyzdennik_temaFacebook
19.01.2020, 00:00

Všetci si myslíme, že to bol veselý chlapík. Je to len fasáda, hovorí o Janovi Werichovi známy herec

• Humor je jeho životným programom, napriek tomu na vlastnej koži zakúsil, aké to je, keď bolí duša.
  • Herec, režisér, autor a v poslednom čase aj tanečník MIROSLAV HANUŠ (56) prekvapil mnohých divákov svojím záverečným príhovorom v minuloročnej jubilejnej StarDance.
  • A skúsenosti, ktoré má za sebou, vkladá aj do divadelných rolí, napríklad do tej poslednej, kde hrá Jana Wericha.
  • „Stále si všetci myslíme, že to bol veselý chlapík, čo mal na jazyku vždy vtipnú a rýchlu odpoveď. Ale to je fasáda, ktorú vidíme zvonku. Čo bolo za tým, sa môžeme len dohadovať.“
Všetci si myslíme, že to bol veselý chlapík. Je to len fasáda, hovorí o Janovi Werichovi známy herec
Zdroj: Filmový uzel Zlín

Súťaž StarDance bola určite veľký nápor na nervy aj na fyzičku. Ste rád, že ju máte za sebou?
Som rád, ale keby to ešte pokračovalo, bol by som tiež rád. A keby som vyhral, tiež by som sa tešil. Ale teraz mám aspoň pokoj. Už ma z toho tancovania veľmi boleli nožičky. Kvôli tancovaniu som tiež veľa práce odsúval, takže teraz sa jej môžem v pokoji venovať.

Pred chvíľou ste mi povedali, že nemáte rád športové stretnutia. V čom bola táto tanečná súťaž iná?
V čom to bolo iné, neviem, pretože som žiadne súťaže nikdy neabsolvoval. No ja to vidím tak, že toto je skôr zábavná spoločenská záležitosť, ktorá sa ako súťaž iba tvári, aby to prebiehalo pre ľudí zaujímavo a divokejšie, aby tam bolo napätie, že niekoho vyradia. To mi na tom však vyhovovalo najmenej, preto som to bral od dielu k dielu. Keď sme tam potom stáli pred komisiou, priateľsky som si ju vypočul a tak trochu som sa vypol. Niektorí ľudia sa potom sťažovali, že som sa tváril ľahostajne. Mali pocit, že mi poslali hlas a ja som dosť nejasal. Ale ja nie som jasavý typ. Práve naopak. Keď všetci jasajú, uzavriem sa do seba. Asi reagujem inak, ako všetci očakávajú. Napríklad keď sa idem pozrieť na kolegov do divadla, nerád chodím na premiéry, pretože tam na vás všetci pozerajú a pýtajú sa vás, čo vy na to, a ja sa tvárim vždy nepatrične. Je to zrejme tým, že hru sledujem s veľkým zaujatím a mám vypnutú mimiku. Vtipom sa síce tiež zasmejem, ale oveľa viac ma zaujíma, ako to kolegovia robia, takže môžem vyzerať, že sa nesmejem. Preto radšej chodím do divadla inokedy než na premiéry a sadám si dozadu, aby na mňa nikto nevidel. Som taký pozorovateľ.

Pamätáte si na chvíľu, keď vás požiadali o účinkovanie v tanečnej súťaži?
Sedel som v kaviarni, ako dnes. Úradoval som a dosť ma to prekvapilo.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu týždenníka Téma. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si balík Digital alebo si nechajte týždenník posielať priamo do vašej schránky.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.