Sledujte nás na Instagrame

@tyzdennik_temaFacebook
31.07.2020, 17:00

Opustil kuchyňu a začal variť vonku na ohni. Sme posadnutí cesnakom a rascou, vyčíta známy kuchár

  • Začínal ako kuchár v reštauračnom biznise, potom však strávil pol roka na púšti pri nakrúcaní filmu Tobruk. A táto skúsenosť sa mu vryla pod kožu.
  • Dnes kočuje po krajine a pod holým nebom varí na svadbách, narodeninách a pohreboch. MICHAL „HUGO“ HROMAS (44) má za sebou vlastnú televíznu reláciu, vydáva knihu a patrí medzi majstrov najnovšieho trendu vo svetovej gastronómii – varení na vonkajšom ohni.
  • Okrem toho, že je to veľmi netradičný spôsob gastronomických služieb, má aj svoje tvrdé pravidlá.
Opustil kuchyňu a začal variť vonku na ohni. Sme posadnutí cesnakom a rascou, vyčíta známy kuchár
Zdroj: Archív Michala Hromasa

Vraj vás baví jazda na hrane.
To sa týka varenia? Kedykoľvek robíte niečo autentické, pohybujete sa na hrane. Môže sa to totiž rovnako podariť ako nepodariť. Varím vonku na otvorenom ohni a kočujem po celej republike. Vozím si so sebou vybavenie: „plechový cirkus“ a drevo, ale až na mieste rozrobím oheň. A buď horí, alebo nehorí, fúka, alebo nefúka, prší, alebo neprší. Keď kuchár varí v reštaurácii, všetko je dopredu presne vymyslené a pripravené. Hrá na istotu.

Je to také jednoduché?
Reštaurácia je proste továreň na jedlo. Keď som robil v reštauračnom biznise, nikdy som to nemal rád. Podľa mňa je mäso alebo zelenina v najlepšej forme vo chvíli, keď sú akurát dorobené. Verím tomu, že ľuďom chutí lepšie, keď varím neprerušovane, od začiatku do konca, a keď jedlo dostanú na tanier presne vo chvíli, keď je hotové.

Na čom ste si naposledy pochutnali?
Stáva sa pomerne často, že si na niečom pochutnám, nie som vyberavý. Verím na úplne obyčajné, jednoduché veci. Mám jednu spomienku na jedlo od kuchára a kamaráta Michala Götha v Čeladnej v reštaurácii Miura. Robí tam beskydské menu a ako prvý chod na zahriatie mi priniesol malý pečený zemiak, ktorý bol opečený v sene a bola na ňom bryndza a škvarky zo slaniny. Keď som tieto tri zdanlivo jednoduché veci dal do úst, bola to explózia úžasnej chuti. Ostatné veci už ani nemuseli nosiť. Takmer ma to zhodilo zo stoličky. Pritom to bolo také banálne.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu týždenníka Téma. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si balík Digital alebo si nechajte týždenník posielať priamo do vašej schránky.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.