Sledujte nás na Instagrame

@tyzdennik_temaFacebook
01.08.2020, 18:00

Známa moderátorka prehovorila o zákulisí slovenskej politiky: Je to fascinujúce, cítim sa ako divák telenovely

  • „Je to taký nekonečný seriál na pokračovanie, v ktorom sa občas dejú tie najnepredvídateľnejšie zvraty. Niekedy sa epizóda skončí v tom najlepšom a ja sama neviem, ako to bude pokračovať,“ vraví s úsmevom moderátorská hviezda TV Markíza GABRIELA KAJTÁROVÁ (36).
  • Najjasnejšie zažiarila tento rok počas predvolebných debát, keď musela v štúdiu skrotiť silné egá súperiacich predsedov politických strán.
  • Aké to je, keď sa vás politik snaží v diskusii rozprášiť? Prečo je dnes v politike menej odborníkov a viac krikľúňov?
  • Ktorá finta politikov sa dá považovať za takpovediac klasickú?
Známa moderátorka prehovorila o zákulisí slovenskej politiky: Je to fascinujúce, cítim sa ako divák telenovely
Zdroj: HN/Peter Mayer

„Nevieme, kde ste ju našli, ale je PARÁDNA!“ Tak znie titulok článku v jednom bulvárnom denníku o vás, ktorý je založený priamo na reakciách divákov. Aký je to pocit, keď sa ľuďom páči, čo robíte?
Fantastický! Robím túto prácu už sedem rokov, ale až teraz prišlo také veľké a hlavne nečakané uznanie. Vedela som, že nejaký článok o mne chystajú, ale netušila som, že to bude taká chvála a dokonca sa objavím na titulke tohto druhu periodika. Bola som príjemne prekvapená! Bol to doslova balzam na dušu.

Zvyknú vám takúto chválu ľudia písať či hovoriť aj priamo?
Áno, na Instagrame či Facebooku mi zvyknú napísať, dokonca som dostala aj zopár pochvalných esemesiek. Ja som na seba mimoriadne prísna, takže aj keď ma chvála od iných teší, nezabudnem sama seba skritizovať. Kritika ma na jednej strane posúva dopredu, na druhej strane je to prekliatie, pretože nie som nikdy stopercentne spokojná a občas sa musím strážiť, aby to nebolo kontraproduktívne. Môže ma vychváliť celý svet, ja však stále vidím najmä to, čo som mohla spraviť lepšie.

Vrátim sa ešte k titulke bulvárneho denníka. Hovorili ste, že to pre vás bola prvá skúsenosť s týmto typom periodika...
Áno, navyše pozitívna. Bulvár je mocný pán, ja som teraz v milosti, uvidíme, ako dlho to vydrží (smiech). Pre mňa to bol zvláštny pocit aj v tom, že väčšinou informujem ja o iných, a nie iní o mne. Až vtedy som si uvedomila, aké to je na druhom brehu – keď človek nemá celkom v rukách svoj mediálny obraz a nevie, čo ten druhý o ňom napíše. Moji respondenti sa zrejme cítia rovnako.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu týždenníka Téma. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si balík Digital alebo si nechajte týždenník posielať priamo do vašej schránky.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.