Sledujte nás na Instagrame

@tyzdennik_temaFacebook
11.10.2020, 00:00

Známi cestovatelia vyskúšali dovolenku doma: Prečo sa Slovensko neoplatí?

  • Letná dovolenková sezóna je definitívne za nami. V dôsledku pandémie bola celkom iná ako predchádzajúce, mnohí Slováci poslúchli odporúčanie odborníkov a dovolenkovali doma.
  • „Na jednej strane je skvelé, že sme sa rozhodli spoznávať vlastnú krajinu, na druhej strane je škoda, že sa veľa ľudí nahrnulo do zopár vychytených lokalít,“ hovorí travelbloger JOZEF ORGONÁŠ (35) z @cestujemespolu.
  • A tak sme s úžasom sledovali zábery z preplnených Tatier či zo Slovenského raja, hoci zaujímavých destinácií je u nás rozhodne viac...
  • Ďalším problémom sú domáce služby, ktoré sú často drahé, ale nekvalitné.
  • „Slovensko nie je najlacnejšia destinácia, navyše pomerom ceny a kvality je dosť nevýhodná,“ dodáva.
  • Zdá sa však, že koronavírus tu s nami ešte nejaký čas pobudne, a tak je načase pýtať sa: čo by sa dalo v domácom cestovnom ruchu zlepšiť?
Známi cestovatelia vyskúšali dovolenku doma: Prečo sa Slovensko neoplatí?
Zdroj: TASR - Radovan Stoklasa

Ako ste sa aj s manželkou stali travelblogermi, teda ľuďmi, ktorí píšu na internete o cestovaní?
V roku 2016 sme si povedali, že by sme radi cestovali dlhšie, nielen na niekoľko týždňov na bežnú dovolenku. Obaja sme dali výpovede v práci a pôvodne sme mali predstavu, že by sme cestovali celý rok. Ale keď sme dali dokopy úspory, okresali sme to na pol roka. Keďže sme chceli zostať v kontakte s rodinou a priateľmi a nejakou formou ich informovať o tom, kde sme a čo zažívame, založili sme si blog, akýsi denník z našich ciest, kam sme dávali aj fotky. Zistili sme, že ľudí to celkom zaujíma, a tak sme v tom pokračovali ďalej, dokonca aj keď sme sa znova zamestnali. Ani dnes nás náš blog neživí, stále je to naše hobby.

Koľko dovoleniek si zvyknete dopriať za rok?
Venujeme sa cestovaniu popri práci, práve to je náš koncept. Chceme ľuďom ukázať, že aj z tých 25 dní dovolenky (na toľko dní má nárok zamestnanec po 33. roku života alebo mladí rodičia trvalo sa starajúci o dieťa, pozn. red.), ktoré má k dispozícii zamestnanec, sa dá pri dobrom plánovaní spraviť 50-60 dní voľna.

Tak veľa?
Nie kontinuálne, ale keď sa to pospája so sviatkami či s dňami pracovného pokoja a zarátame k tomu aj víkendy, tak áno. Na našom blogu o tom píšeme vždy na začiatku roka článok, ako si dobre naplánovať dovolenku, aby z nej človek mohol „vytĺcť“ čo najviac. Napríklad v tomto roku sa dalo z bežnej 25-dňovej dovolenky vyťažiť pokojne až 55 dní voľna.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 92% na dočítanie.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu týždenníka Téma. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si balík Digital alebo si nechajte týždenník posielať priamo do vašej schránky.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.