Sledujte nás na Instagrame

@tyzdennik_temaFacebook
05.12.2020, 00:00

Peter Marcin: Boli sme s Andym Krausom ako rockové hviezdy. Dnešní komici by Pasienky dvakrát za deň nevypredali

• „Boli sme ako rockové hviezdy, vypredávali sme Pasienky,“ spomína herec, moderátor a zabávač PETER MARCIN (54) na časy, keď spolu s Andym Krausom zapĺňali so svojím kabaretom športové haly po celom Slovensku.
  • Práve z Uragánu, ktorému predchádzal rozhlasový Twister, pochádzajú postavy pani Márie s manželom, malého Mirka, doktora Exitusa či Františka Stromokocúra a Lászla Komároma.
  • Posledné dve menované postavy sa stali také populárne, že dali podnet na vznik legendárneho sitcomu Susedia.
  • Až kým sa nedostavila „únava materiálu“ a najsledovanejší seriál v histórii slovenskej televíznej tvorby nečakane skončil na vrchole.
  • Ako sa obom tvorcom podarilo prekonať krízu? Spomína si Marcin na prvé stretnutie s Krausom? Dal by sa ešte kabaret oživiť?
Peter Marcin: Boli sme s Andym Krausom ako rockové hviezdy. Dnešní komici by Pasienky dvakrát za deň nevypredali
Zdroj: HN/ Pavol Funtál

Tento rok máte s Andym Krausom dvadsiate výročie spolupráce. To je poriadne dlhá čas. Pamätáte si na celkom prvé stretnutie?
Stretli sme sa na VŠMU, Andy bol o ročník vyššie ako ja, hoci je o rok mladší. Spomínam si, že sme spolu hrali v jednom spoločnom vysokoškolskom predstavení, s ktorým sme dokonca boli na festivale v Taliansku. Práve tam sme sa bližšie spoznali, ale musím povedať, že na VŠMU ešte tá iskra medzi nami z nejakého dôvodu nepreskočila. To prišlo až o mnoho rokov neskôr.

V Rádiu Twist, kde ste obaja moderovali a kde vznikol váš legendárny Twister?
Presne tak. Po VŠMU sme sa dlhé roky nevideli. My sme totiž končili v období tesne po revolúcii a to boli také nešťastné časy pre absolventov herectva, pretože sa prestali nakrúcať filmy a seriály, slovenská dramatická tvorba na niekoľko rokov zanikla. Mal som síce nejaké herecké príležitosti, ale živil ma hlavne dabing, niečo málo som robil v rozhlase a neskôr som pripravoval cestovateľskú reláciu Televíkend v STV. Andy sa tiež pretĺkal kade-tade, ale naše cesty sa napokon stretli v Rádiu Twist, kde Andy moderoval a ja som tam mal talkshow Spolužiaci.

Ako sa vlastne zrodil Twister?
Mňa humor odjakživa priťahoval a veľmi som túžil robiť zábavnú reláciu. Vtedajšiemu programovému riaditeľovi v Rádiu Twist Ľubošovi Machajovi som predostrel návrh, že by som rád pripravoval rozhlasový kabaret. Súhlasil, ale spýtal sa ma, s kým si predstavujem, že by som to robil. Hovorím mu, že najradšej s ľuďmi z rádia – veď v tom čase tam boli viacerí herci, ktorí moderovali. A tak sme sa dali do kopy s Andym Krausom a v prvom diele Twisteru s nami účinkovala aj Biba Ondrejková.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 88% na dočítanie.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu týždenníka Téma. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si balík Digital alebo si nechajte týždenník posielať priamo do vašej schránky.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.