StoryEditor

Kontroverzný model najskôr pobúril. Dnes ide o najpredávanejšie auto značky, vyrobilo sa už 20-tisíc kusov

13.06.2022, 11:54
  • Na myšlienku o uvedení sa pozeralo cez prsty, po príchode však predaje vystrelili.
  • Za štyri roky sa vyrobilo rekordných 20-tisíc exemplárov Lamborghini Urus.
  • Model stál za rozšírením závodu značky a prilákal k nej i nových klientov.

Trend športovo-úžitkových vozidiel panuje na automobilovom trhu už zopár rokov a stále viac oslovuje potencionálnych zákazníkov, ktorí mnohokrát dajú napokon prednosť práve vozidlu na vyššom podvozku. Dokazujú to preferencie nielen u nových automobilov, ale móda zaobstarania si SUV modelu sa pretavila i do predaja jazdených áut. 

A zatiaľ čo pôvodne boli SUV vyslovene kombináciou mohutnejšej karosérie, vyššieho podvozku, pohonu všetkých kolies a skvelej prejazdnosti terénom, aktuálne už to nie je samozrejmosťou. S príchodom obohacovania ponúk o crossveri postupne pribúdali aj modely, ktoré nedisponujú takmer žiadnym zo spomínaných atribútov. Mierne nafúknutú karosériu totiž často nedopĺňa ani pohon 4x4 a veľakrát ani väčšia svetlá výška podvozka. 

Na druhú stranu, ikonických predstaviteľov segmentu SUV neskôr doplnili aj vozidlá značiek, od ktorých by ste takýto model ešte pred niekoľkými rokmi vôbec nečakali. Ide o športovo zameraných výrobcov, medzi ktorých patrí i talianska automobilka Lamborghini. Jej model Urus bol najskôr považovaný za pomerne kontroverzný, no ako sa ukazuje, spoľah na uvedenie SUV sa značke vyplatil. 

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 71% na dočítanie.
23. jún 2022 13:16