StoryEditor

Svetové unikáty sú na Slovensku. Pozreli sme sa na modely BMW, ktoré písali úspešnú históriu

21.06.2022, 15:10
  • Pät desiatok rokov už BMW prináša svoje priostrené modely s písmenom M.
  • Neďaleko Bratislavy obsadili špičkové kúsky múzeum umenia Danubiana, pozreli sme si ich.
  • Medzi exemplármi na výstave sa nacháza aj špičkové BMW M1, zdobené rukami Andyho Warhola.

Atraktívne múzeum umenia Danubiana, len na skok od Bratislavy, ovládla trojica farieb – bledomorá, modrá a červená. Nemecká automobilka BMW tu totiž pri príležitosti svojho 50. výročia od založenia športovo orientovanej dívzie BMW Motorsport, neskôr premenovanej na BMW M, uskutočnila výnimočnú výstavu unikátnych vozidiel THE PRIVATE COLLECTION by BMW.

Tvoria ju nielen ostré exempláre v podobe súčasných „M-kových“ modelov z portfólia, ale taktiež vozidlá, ktoré písali históriu alebo spadajú do rodiny BMW Art Car. Na otvorení podujatia nechýbali ani HN a spoločne s nami sa môžete v galérii pozrieť na modely, ktoré tu do 26. júna môžete osobne obdivovať i vy.

Už po príjazde na parkovisko nás zaujala úvodná trojica ostrého náčinia v podobe farebne zladených BMW M3 Sedan, BMW M4 Coupé a BMW M4 Cabrio.

Všetky dostali špecifické detaily pri príležitosti osláv výročia a pýšia sa teda odlišnými logami na kapote, v zadnej časti i na kolesách. Dvojicu modelov M3 Sedan a M4 Coupé sme už pred časom mohli otestovať aj v redakcii, pričom sme chválou rozhodne nešetrili.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 84% na dočítanie.
24. jún 2022 11:28