StoryEditor

Jeden z najkrajších Peugeotov sa postaví proti Renaultu. Dôraz kladie na dizajn, ale aj praktickosť

23.06.2022, 00:00
  • Segment crossoverov s karosériou kupé sa rozrastie o novinku Peugeot 408.
  • Konkurentmi modelu budú Renault Arkana či „súrodenec“ Citroen C5X.
  • Model má podľa predbežných informácií prísť na trh začiatkom roka 2023.

Športovo-úžitkové vozidlá sú v súčasnosti nepochybne v kurze a v rebríčkoch najpredávanejších vozidiel vo všeobecnosti nájdeme vždy hneď niekoľko zástupcov z tohto segmentu. Ľudia si obľúbili pocit väčšej dominantnosti, bezpečnosti, často i komfortnejšieho nastupovania alebo v niektorých prípadoch tiež väčšej priestrannosti. Posledný bod však nie je pravidlom, rovnako ako výrazne lepšia prejazdnosť terénom alebo pohon všetkých kolies.

Hŕstku skutočne offroadovo zameraných modelov alebo aspoň čiastočne schopných SUV v teréne tak dnes dopĺňajú prevažne crossovery a „zvýšené“ hatchbacky. Medzi takýchto členov portfólií značiek sa zaradí aj štýlovka z Francúzska – Peugeot 408 bude atraktívnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú a páči sa im štýl kupé vozidiel so zníženou strechou.

Boj s konkurenciou i „rodinou“

Peugeot 408 sa po svojom uvedení na trh postaví proti modelom ako Renault Arkana či Citroen C5X. S druhým menovaným však v rámci spoločnej skupiny Stellantis zdiela mnohé riešenia a oba teda stoja na totožných základoch. Vzhľadom na odlišné tvary karosérie sa potom Peugeot môže pochváliť mierne väčšou kompaktnosťou, keďže jeho prevysy sú kratšie než u Citroenu a celkovo pôsobí novinka viac „crossoverovo“.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 75% na dočítanie.
24. jún 2022 11:28