HNTV
StoryEditor

Spoznajte dopravné značky, ktoré vodiči ignorujú či nechápu. Patríte medzi nich?

11.11.2021, 12:31
Ak na cestách stretnete tieto značky, môžu vás nepríjemne zmiasť. A to aj napriek tomu, že by ich význam mal dokonale ovládať povinne každý vodič.

Jedným z dôvodov, ktoré môžu stáť za vážnou nehodou či nepríjemnou škodovou udalosťou, je okrem nevenovania sa vedeniu motorového vozidla i telefonovanie, neprispôsobenie rýchlosti či mnohými zanedbávaná neznalosť niektorých dôležitých dopravných značiek.

Ich význam musí poznať každý, kto vedie akékoľvek vozidlo a to nielen vodiči áut, ale tiež motocyklisti či cyklisti. Reč je najmä o dopravných značkách, ktoré upravujú prednosť vozidiel v jazde alebo tých, ktoré upozorňujú na možné nebezpečenstvo či zakazujú jazdu v niektorom z úsekov ciest.

Aj v praxi na cestách pravidelne stretávame vodičov, ktorí arogantne ignorujú alebo vôbec nepoznajú základné dopravné značky, ktorých platnosť sa na nich vzťahuje a ich význam sa učí už na hodinách autoškoly. Ohrozujú tak ostatných účastníkov cestnej premávky a taktiež seba a svoju posádku. 

V stručnom kvíze nižšie, s desiatimi obrázkovými otázkami, si do istej miery preveríte svoje znalosti a zistíte, či by ste sa tejto oblasti mali ešte významnejšie povenovať. Z množstva dopravných značiek sme vybrali také, ktoré môžu menej skúseným vodičom narobiť zmätok v hlave a byť dôvodom škodovej udalosti či dopravnej nehody.

21. máj 2022 10:54