StoryEditor

Predáte za drahšie, než ste kúpili. Cena jazdených áut naďalej porastie, tvrdia odborníci

06.05.2022, 14:06
Ak plánujete nákup jazdeného vozidla, mali by ste tak urobiť čo najskôr. Trend stúpajúcej ceny totiž bude pokračovať aj naďalej, lacnejšie autá už v najbližšej dobe nekúpite.

Ľudia po prepuknutí pandémie koronavírusu presadli z verejnej dopravy do osobných áut, ktoré predstavovali a v podstate stále predstavujú zo zdravotného hľadiska a rizika nákazy bezpečnejšiu formu dopravy.

Už počas roka 2020 výrazne stúpol záujem o jazdené autá, ktoré mali poslúžiť ako spomínaná ochrana pred kontaktom s väčšou skupinou cestujúcich, čo začalo zároveň pomaly tlačiť ceny nahor. Ponuka na základe absentujúcich "čerstvých" jazdeniek klesala a dopyt každým mesiacom stúpal. A hoci pandémia je aktuálne vo väčšine krajín na ústupe, dopyt po jazdenkách neutícha, práve naopak. 

„Na trhu je nedostatok nových áut spôsobený problémami vo výrobe, ktoré ešte prehĺbila vojna na Ukrajine. To následne vedie k zvýšenému dopytu po ojazdených vozidlách a k dlhodobému rastu ich cien zhruba o 15 percent ročne v posledných dvoch...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
18. máj 2022 07:42