StoryEditor

Rodinné MPV ešte nevymreli. Vyskúšali sme úspornú alternatívu dnešných SUV

23.12.2020, 13:10
Komfortné nastupovanie, elektrický pohon a benzín. Aký bol život s prémiovým rodinne zameraným plug-in hybridom BMW 225xe Active Tourer?

Zelené poznávacie značky sú na cestách celkom jasným znamením, že máte dočinenia s elektromobilom alebo autom s hybridným pohonom. V redakcii nám na test pristal presne takýto kúsok, teda plug-in hybridný model BMW 225xe Active Tourer. Len nedávno sme pritom testovali podobný model od konkurencie Mercedes-Benz A250e, u ktorého sa však náš bavorák mierne začervenal.

Prečo? To sa už dozviete v nasledujúcich riadkoch. Nezameniteľné črty BMW v podobe predných ľadviniek a tvarov by ste spoznali za každých okolností. I keď sú na súčasnú dobu už v skutočnosti pomerne malé, neprekážalo nám to a pekne zjemňovali prednú masku. Tá pôsobí o niečo menej drsne, ako jej noví kolegovia.

​Celý “nos” je zúžený, na čom má zásluhu aj tvar adaptívnych LED svetlometov. Na robustnosti autu pridávajú len mohutnejšie nasávače vzduchu v prednej spodnej časti. V rámci dizajnu je aj napriek tomu, že ide o rodinne zamerané auto, novinka skôr ostrejšie rezaná a skvele k vzhľadu ladili 18-palcové disky obuté runflatmi.

Tie síce neponúkali najvyšší komfort na našich cestách, no na pohľad vyzerali veľmi dobre. Otázka je, či uprednostňujete komfort alebo vizáž. Ak už ste mali dočinenia s touto značkou, viete, že v niektorých prípadoch naozaj pocítite profil krajiny. Reč je o typicky tuhšom mníchovskom podvozku.

Osobne sa nám však na aute najviac páčila iná vec. Je to jeho zvýšený posed, ktorý poskytuje maximálne komfortné nastupovanie i vystupovanie. Pri bežných sedanoch idete s váhou tela smerom k zemi, pri veľkých SUV doslova vystupujete nahor, no v tomto prípade je to mimoriadne pohodlný kompromis, pri ktorom sa len telom posuniete do strany.

Ak je pre vás dôležitý tento parameter, prípadne máte ťažkosti s chrbticou pri nastupovaní a vystupovaní do áut, 225xe by bol našou odpoveďou. A keď už sme pri pohodlí, spomenieme aj kufor, ktorý je tiež jemne zvýšený a pri nakladaní a vykladaní sa tak človek menej namáha. Je to spôsobené i druhým dnom....

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
01 - Modified: 2023-11-26 12:04:01 - Feat.: - Title: FOTO Autonómne vlaky či luxusné autá poháňané umelou inteligenciou. Českí a slovenskí študenti predstavili v Prahe budúcnosť dopravy 02 - Modified: 2023-11-25 07:39:24 - Feat.: - Title: Kvíz: Viete, čo symbolizuje červená alebo zlatá farba? Otestujte sa 03 - Modified: 2023-11-22 09:59:13 - Feat.: - Title: Prvá atómovka zabíjala ešte pred Hirošimou. Vraždí dodnes 04 - Modified: 2023-11-21 15:17:41 - Feat.: - Title: RECENZIA Odhalili kruté začiatky brutálnych hier. Balada o hadoch a vtáčatkách je pre fanúšikov povinnou jazdou 05 - Modified: 2023-11-24 12:31:04 - Feat.: - Title: Mali by ste radšej odovzdať vodičák? Tieto otázky dôkladne preveria vaše vedomosti
menuLevel = 2, menuRoute = auto/testy, menuAlias = testy, menuRouteLevel0 = auto, homepage = false
27. november 2023 02:29