StoryEditor

Očakávaná novinka BMW je na Slovensku. Dokonale prekvapuje jazdou i cenou

23.03.2022, 10:08
Mnohí sa na model i4 z Mníchova pozerali cez prsty. Pravdou však je, že naživo vyzerá horúca novinka úchvatne a vo verzii M50 jazdí perfektne.

Záplava noviniek neutícha a na náš trh prúdi jeden atraktívny model za druhým. Čas sme si našli aj na prvé jazdy s očakávanou a mnohými trochu odsudzovanou novinkou BMW i4. Plne elektrický variant "štvorkového BMW" s liftbackovou karosériou sa nám dostal do rúk v špičkovej verzii M50 a sympatickou matnou modrou farbou. 

V zásade, verejnosť po premiére najčastejšie kritizovala (samozrejme) prednú masku a zároveň elektrický pohon. Ten predsa podľa mnohých do vozidiel s emblémom M vonkoncom nepatrí. Jednoducho si je potrebné uvedomiť, že dnešná doba už má jasne udaný smer a tým je elektrická mobilita, na ktorú postupne nastupujú všetci výrobcovia.

​Čiastočne elektrifikované modely dopĺňajú tie plne elektrické a stále viac sa tento smer premieta aj do oblasti športových vozidiel. Tu dokáže e-pohon ponúknuť mnohé benefity, čo potvrdzuje aj BMW iX alebo prichádzajúce BMW i4 M50.

Dizajnová moderna i funkčnosť

Toľko omieľané predné ľadvinky vzbudzujú pozornosť aj u novinky i4. Rovnako ako u konvenčnej "štvorky", aj tu musíme jednoznačne povedať, že model vyzerá pri osobnom stretnutí podstatne atraktívnejšie než na fotografiách. Zároveň sme si už na tento dizajn z Mníchova zvykli a vôbec to v nás nevyvoláva kontroverzné emócie. Veríme, že to tak už začína mať drvivá väčšina fanúšikov tejto značky.

Samozrejme, v prípade elektrickej novinky je predná maska  "falošná" a teda zaslepená. Elektromobily...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
20. máj 2022 16:11