StoryEditor

Tivoli je tip na zaujímavé SUV. Zaujme cenou, pozor však na fintu s kufrom kombíku

16.06.2022, 11:55
  • Zaujímavý koncept strihu karosérie dotvára praktickosť i hra s číslami.
  • Výhodou modelu Tivoli Grand je priestrannosť a zároveň priaznivá cena.
  • Športovca netreba čakať, novinka to hrá skôr na pokojného spoločníka.

Kombíkové prevedenie je zaujímavá, nevšedná ponuka, navyše za rozumné peniaze. Je to také nevypovedané tajomstvo: snáď každé nové auto niečím štve – jedno infotainmentom, druhé otravným pípaním, keď sa poškriabete za uchom, namiesto aby ste držali volant (fakt sme také zažili, bolo z Číny), a tretie tým, ako sa háda dvojspojková prevodovka so štart-stop systémom.

A Tivoli? Nič. Aj napriek trochu podivnému vzhľadu predĺženej karosérie je to nečakane príjemné, normálne auto. Čo má byť na tlačidlo, to neschovali do piateho virtuálneho podmenu infotainmentu, ale má to „čudlík“; veľký, nahmatáte ho poslepiačky a je jasné, čo vie. Má normálny neadaptívny tempomat (takže keď do vás pri nákupáku niekto nacúva, nerozbije radar na ňufáku), zlerobič, čo sa s vami preťahuje o volant, aby vás udržoval v pruhu, sa dá navždy (!) vypnúť.

Ide normálne, snáď bez emócií, ale aj bez prešľapov, píše iDNES.cz. A stojí príčetné peniaze, aj keď si navolíte slušnú výbavu. Toto auto vás vráti o pár rokov naspäť, do rokov, keď bolo o niečo lepšie. A napríklad aj cenami. Auto na fotkách je za zhruba 24-tisíc eur, základ stojí od 16 990 eur a najlacnejšie krátke Tivoli je za 16 090 eur.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 78% na dočítanie.
21. jún 2022 12:18