StoryEditor

Top developer chce v Bratislave postaviť úplne novú štvrť po vzore Kodane

24.05.2022, 12:48
  • HN sa rozprávali s Mariánom Hlavačkom, výkonným riaditeľom spoločnosti Corwin.
  • Developer má v pláne postaviť novú štvrť, ktorá sa komplexnosťou inšpiruje projektmi vznikajúcimi v Kodani.
  • Projekty Palma aj Guthaus na dôležité povolenia stále čakajú, situáciu im komplikuje aj iniciatíva občianskeho združenia.

Váš projekt Guthaus na Račianskej ulici v Bratislave bol už v januári stavebne dokončený a čakáte na ďalšie povolenia. V akom štádiu sa aktuálne nachádza?

Keď sa dnes človek pozrie na túto stavbu zvonka, je v podstate hotová, no nie všetky byty sú úplne dokončené. Karty nám zamiešala vojna a rozpad stavebnej infraštruktúry. To sme však pociťovali už pred rozpútaním konfliktu na Ukrajine. Bohužiaľ, slovenská legislatíva umožňuje to, že dostávajú moc aj také inštitúcie, ktoré majú zlý úmysel a zdržiavajú projekty. Práve pri Guthause sme natrafili práve na takúto iniciatívu. Žiadna z ich námietok pritom nebola nikdy nikým akceptovaná a jediné, čo ich tvrdenia spôsobujú, je to, že naši klienti dostanú svojich zhruba 300 bytov neskôr. Ale veríme, že sa nám podarí toto meškanie minimalizovať. Robíme pre to všetko, čo je v našej moci.

image

Peter Benko: Stavebníctvo otriasa realitným trhom, vlastné bývanie bude luxusom

Vašim klientom ste posielali listy, v ktorých ste vysvetľovali túto situáciu. Ako na to reagovali?

Sme s nimi v neustálom online kontakte, naše klientske centrum je im k dispozícii. Urobili sme dobre, že sme boli iniciatívni a vopred informovali o všetkom, čo sa deje. Nič sme neschovávali, ani sme vlastne nemali čo schovávať. My Slováci sa totiž niekedy bojíme vystúpiť a povedať, kde je pravda. Máme obavy z niekoho, kto má v tom čase oblečené šaty úradníka. No nám sa vyplatilo postaviť sa k veci transparentne. A tým by som chcel inšpirovať aj ostatných na tomto trhu – je potrebné ozvať sa a byť aktívny. Lepšie je otvorene komunikovať a jasne identifikovať, čo je na takýchto obštrukciách a s nimi spojených iniciatívach zlé. Pretože v istých chvíľach ich aktivity hraničia až s trestnoprávnou činnosťou. Klienti náš prístup ocenili a sú na našej strane.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 87% na dočítanie.
24. jún 2022 12:03