VÚB
StoryEditor

Aké sú iné formy financovania mimo štandardných úverov, ktoré môže rodinný podnik využiť

22.07.2019, 08:10
Hovorí Dušan Srnec, riaditeľ odboru Malé a stredné podniky VÚB banky.

Financovanie mimo štandardných úverov banky vieme klientom ponúknuť prostredníctvom našej dcérskej spoločnosť VÚB Leasing, a. s. Tá poskytuje komplexné služby v oblasti financovania a sprostredkovania poistenia, ktoré sú, samozrejme, šité na mieru podľa požiadaviek a preferencií klientov. Výhodami sú rýchlosť, flexibilita a doplnkové služby, ktoré sa môžu viazať na jednotlivé produkty.
Rodinné firmy veľmi často využívajú financovanie formou finančného lízingu, kde je možné prefinancovať široké spektrum hnuteľného majetku. Najčastejšie sú to osobné a úžitkové vozidlá do 3,5 tony, stroje a strojné zariadenia, technológie, dopravná technika, ale aj motocykle či štvorkolky. Cez finančný lízing nie je problém financovať ani nehnuteľný majetok – okrem rezidenčných nehnuteľností. Súčasťou doplnkových služieb produktu pre klienta je aj poistenie zahrnuté v splátkach, výhodné poistné sadzby, poistný servis a riešenie poistných udalostí, čo určite ocení nejedna rodinná firma.

Zaujímavým produktom pre rodinné podniky, ako aj ostatné podnikateľské subjekty a korporácie je nepochybne operatívny lízing so službami. Je to produkt, ktorý poskytuje klientom komfort, bezstarostnosť a variabilitu. Operatívny lízing je využívaný hlavne pri prenájme osobných a úžitkových vozidiel do 3,5 tony, pričom klient získa hneď niekoľko výhod:

– jednoznačný prehľad o nákladoch – stabilná mesačná platba
– autá sú servisované v spoľahlivých a dôsledne preverených servisoch po celom Slovensku
– výmena a uskladnenie pneumatík, zabezpečenie diaľničnej známky, výhodné poistenie motorových vozidiel, riešenie poistných udalostí
– klient nepotrebuje žiadne vlastné zdroje na začiatku
– zhruba po troch až štyroch rokoch si vymeníte auto a jazdíte stále v „novom“

Možností, ako financovať majetok menšej alebo väčšej rodinnej firmy, je veľa. Naši vzťahoví manažéri z VÚB alebo VÚB Leasingu radi poskytnú kompletné poradenstvo a financovanie postavené na individuálnych potrebách a požiadavkách klienta.

01 - Modified: 2022-06-27 22:00:00 - Feat.: - Title: Pri pandémii sa poučil, pri inflácii zlyhal. Riaditelia, rektori a experti hodnotia Gröhlinga (veľká anketa) 02 - Modified: 2022-04-07 13:18:02 - Feat.: - Title: Ekonóm: Kurz rubľa je viac fiktívny ako reálny. Rusko sa stane vazalom Číny 03 - Modified: 2022-02-21 16:30:23 - Feat.: - Title: Istý úrok na dve desaťročia? Banky registrujú veľký záujem o dlhšie fixácie 04 - Modified: 2022-02-01 10:10:47 - Feat.: - Title: Okamžité platby: Tri banky spustili revolučnú novinku. Peniaze dostanete do niekoľkých sekúnd 05 - Modified: 2021-11-23 06:17:01 - Feat.: - Title: Prepravovať sa na bicykli aj v zime by malo byť na Slovensku bežné, máme málo pohybu, hovorí prezident Cyklokoalície
menuLevel = 2, menuRoute = focus/biznis, menuAlias = biznis, menuRouteLevel0 = focus, homepage = false
01. júl 2022 06:34