Zuckerberga a jeho prácu si začínajú všímať veľkí hráči technologického, ale i zábavného priemyslu. Na odkúpenie Synapse dostal hneď niekoľko ponúk. Legenda vraví, že Microsoft mu za softvér ponúkal viac ako jeden milión dolárov, čo boli pre tínedžera skutočne obrovské peniaze.
Keď Mark odmietol, Bill Gates a jeho ľudia to na neho skúsili inak. Ponúkli mu, že ho vykúpia priamo z Exeteru a spravia z neho jedného zo svojich hlavných programátorov. Pochopiteľne, za rozprávkový plat. Nebolo to prvý ani posledný raz, čo dal Mark Gatesovi košom.
Namiesto pohodlnej kancelárie v Microsofte uprednostnil v roku 2002 štúdium na renomovanej Harvardovej univerzite. A uviedol sa tu naozaj štýlovo. Hneď počas prvého roku sa hackol do interného systému školy, odkiaľ si stiahol fotky študentiek. Vzápätí vytvoril sieť Facemash, na ktorej mohli študenti hodnotiť svoje spolužiačky podľa atraktivity.
Keď sa to celé prevalilo, vypukol obrovský škandál. Vedenie univerzity si Marka zavolalo na koberček a pohrozilo mu vyhadzovom. Zuckerberg sa musel ospravedlniť a svoj projekt ukončiť, jeho popularita však raketovo rástla. Facemash sa stal hotovou senzáciou. Vo vysokoškolskej komunite na začiatku tisícročia bolo pre dievčatá vecou prestíže, aby sa dostali na popredné priečky. Niektoré študentky sa búrili proti tomu, že sa na sieti ocitli proti vlastnej vôli, zväčša to však boli tie, ktoré v hodnotení spolužiakov nedopadli príliš lichotivo. V každom prípade Zuckerberg musel prvýkrát bojovať s obvineniami z narušenia súkromia. Tie sa mali neskôr stať jeho každodennou realitou.