Po štyroch dňoch, počas ktorých si chcel situáciu premyslieť, sa Danko vrátil z dovolenky a v pondelok 21. augusta koaličným partnerom prostredníctvom osvedčenej SMS správy oznámil, že jeho ministri sa rokovania vlády nezúčastnia. Lídri sa dohodli, že v piatok sa uskutoční Koaličná rada, no Smer a Most zároveň oznámili, že vláda v stredu zasadne aj bez ministrov SNS. To už bolo podľa informácií viacerých médií pre národniarov priveľa a preto pohrozili, že ak vláda napriek tomu zasadne, v koalícii končia.TASR/Martin Baumann
StoryEditor

Čo na to vláda?

14.11.2017, 23:00
Ciele sú v programovom vyhlásení.

Vláda vyčlení na dostavbu financie

Výstavba diaľnic D1 a D3 sú prioritou vlády, ktorá je zakotvená v ich programovom vyhlásení.

Premiér Robert Fico na konci októbra vyhlásil, že vláda v druhom polroku 2018 vyčlení na dokumentáciu a prípravu dvoch zostávajúcich úsekov D3 asi 19 miliónov eur.

Podľa Zväzu stavebných podnikateľov Slovenska však Ministerstvo dopravy opäť mení priority pri výstavbe diaľnic a rýchlostných ciest.

Kritizuje plán rezortu dopravy a Národnej diaľničnej spoločnosti, ktorý predstavuje, aké cesty sa majú začať súťažiť do roku 2019.

Nerovnocenný prístup k regiónom

V pláne podľa nich chýbajú nedostavané úseky diaľnic D1 a D3.

Ministerstvo bolo terčom kritiky opozície tiež za to, že uprednostňujú diaľnice na juhu Slovenska na úkor ostatných regiónov.

Podľa vlády však ide o výsledok dlhotrvajúcich snáh vo výstavbe a tiež o najkritickejšie úseky na Slovensku.

Podľa Zväzu stavebných podnikateľov sa u nás stavajú menej kvalitné diaľnice a budovy.

21. máj 2022 01:52