Facebook/wizzair.com
StoryEditor

Turizmu pomáhajú nízkonákladovky

08.09.2019, 00:00
Vlani letecký prepravca Wizzair oznámil, že z neďalekej Viedne bude lietať práve do Nice.

Spiatočná letenka do tejto destinácie sa dá nájsť aj do 70 eur. Práve blízkosť medzinárodného letiska a prijateľná cena mali vplyv na to, že sa mesto na Azúrovom pobreží teší aj zvýšenému záujmu turistov zo Slovenska. „Oblasť v okolí Nice sa na turistov rozhodne orientuje, či už na tých z iných častí Francúzska, alebo mimo neho.

Nachádzajú sa tam krásne udržiavané pláže a miesta sú prístupné aj pre majiteľov jácht a iných lodí,“ opisuje 26-ročný Slovák Patrik, ktorý destináciu nedávno navštívil. Okrem francúzštiny počul hlavne ruštinu a angličtinu.

Azúrové pobrežie je skutočne častou dovolenkovou voľbou pre majetných Rusov, ktorým neprekážajú vysoké ceny v obchodoch či reštauráciách a ovešaní zlatom skúšajú morské plody od výmyslu sveta. Početné zastúpenie majú aj Číňania.

Názory cestovných kancelárií, ktoré pôsobia na Slovensku, sa však rôznia. „Počet Slovákov, ktorí si u nás kupujú celé dovolenkové balíky do južného Francúzska, z roka na rok rastie. Za prvých sedem mesiacov tohto roka evidujeme v porovnaní s rokom 2018 až 25-percentný nárast počtu zákazníkov,“ informovala Miroslava Grajciarová, produktová špecialistka cestovnej kancelárie Pelikán.

Dopĺňa ju vedúci analytického oddelenia Jakub Dudík, podľa ktorého sa Francúzsko drží v ich letenkovom rebríčku obľúbenosti európskych destinácií tejto sezóny na štvrtej priečke.

PR manažérka cestovnej kancelárie Invia Andrea Řezníčková však uvádza, že túto sezónu predali iba jeden zájazd pre dve osoby do tejto lokality a Slováci u nich skôr cestujú inde. Rovnaký názor poskytla pre HN aj Slovenská asociácia cestovných kancelárií: „Azúrové pobrežie nie je destináciou, ktorú by Slováci navštevovali hromadne.

Pri výbere rozhoduje dobrá dopravná dostupnosť, keďže v súčasnosti nemá Slovensko priame letecké spojenie s týmto regiónom.“ Obmedzením podľa ich vyjadrenia býva aj výška cien za ubytovanie, stravovanie a iné služby. Problémom je aj jazyková bariéra, keďže bez francúzštiny je v niektorých oblastiach ťažké sa dohovoriť či niečo vybaviť.

Najväčšej obľube sa podľa nich však teší mesto Nice, kam smerujú aj cyklistické zájazdy a pre Slovákov je Azúrového pobrežie istá povinná zastávka z čias autobusových zájazdov do Španielska.

01 - Modified: 2024-05-28 07:32:42 - Feat.: - Title: ECB môže znížiť úrokové sadzby. Prvá redukcia je hotová vec, tvrdí guvernér francúzskej banky 02 - Modified: 2024-05-28 07:00:00 - Feat.: - Title: Svetový poriadok sa mení. Komu spadne do lona západ Afriky? V hre o vplyv je priemysel aj ruské dezinformácie 03 - Modified: 2024-05-27 18:43:55 - Feat.: - Title: Študent lýcea vo Francúzsku zaútočil nožom na učiteľku angličtiny 04 - Modified: 2024-05-27 16:00:00 - Feat.: - Title: Azerbajdžan sa mstí Francúzsku. Burcuje nepokoje na ostrove, od ktorého je vzdialený 14-tisíc kilometrov 05 - Modified: 2024-05-26 15:48:00 - Feat.: - Title: Pri útoku nožom v lyonskom metre boli zranení traja ľudia, útočníka zadržali
menuLevel = 2, menuRoute = focus/ekonomika, menuAlias = ekonomika, menuRouteLevel0 = focus, homepage = false
28. máj 2024 18:35