Progresívne SlovenskoHNtelevízia
StoryEditor

Čo sa očakáva od snemu?

17.01.2018, 23:00
Spoznáme ich plány na tento rok.

Stretnutie straníkov, verejnosti či podporovateľov myšlienok a vízie hnutia. Tak progresívci hovoria o nadchádzajúcom sneme v Žiline, na ktorom očakávajú účasť viac ako 600 ľudí, z toho vyše sto delegátov. Na sneme majú niektorí zúčastnení rozpovedať svoje príbehy o úspechu či počiatočnom neúspechu, zaznieť majú aj osobné príbehy ľudí z hnutia. Bodku za snemom prinesie koncert skupín Puding Pani Elvisovej či Smola a hrušky.

Čo je ale najdôležitejšie, hnutie predstaví svoje plány na tento rok. Z dokumentov dôležitých pre strany majú prijať ideový dokument a tiež oficiálne predstaviť víziu a stanovy hnutia.

Na zvolenie tiež čakajú kandidáti na podpredsedov a podpredsedníčky – Irena Bihariová, Zuzana Čaputová, Zora Jaurová, Michal Truban a Michal Šimečka. Okrem nich je prázdna stolička aj pre šéfa hnutia, uchádza sa o neho iba Štefunko, ktorý svojho protikandidáta nemá, a teda je viac ako pravdepodobné, že sa ním aj stane.

Ako aj spot volajúci na snem demonštruje, kampaň hnutia je zameraná na mladých ľudí. V predvečer snemu má hnutie tiež naplánované podujatie Mladí, Poďme zmeniť Slovensko, na ktorom odznejú príbehy viacerých inšpiratívnych osobností.

Kto by teda mohol byť ich voličskou základňou? „Rozprávame sa s ľuďmi rôznym štýlom, podľa toho cez aký kanál s nimi komunikujeme. Stretávame sa s ľuďmi po celom Slovensku a v každom meste, kde sme robili diskusiu prišlo rôzne publikum. Od študentov až po dôchodcov. Jadro našich voličov máme medzi mladými rodinami, ktorým prirodzene záleží na vzdelaní ich detí, kvalitnom a dostupnom zdravotníctve a chcú Slovensko, ktoré je súčasťou Európskej únie,“ opisuje Štefunko. Lenč hodnotí ich spôsob politickej komunikácie, programové priority či vízie a ciele ako zamerané na ľavicovo-liberálneho mestského voliča.

01 - Modified: 2023-02-07 15:14:33 - Feat.: - Title: Modrá koalícia stále hľadá spojencov. Jej predstavitelia sa budú rozprávať s KDH o prioritách 02 - Modified: 2023-02-01 10:22:33 - Feat.: - Title: Hnutie Progresívne Slovensko pôjde do volieb samostatne 03 - Modified: 2023-01-30 15:30:35 - Feat.: - Title: Progresívci považujú cieľ zníženia emisií v novom klimatickom zákone za nedostatočný 04 - Modified: 2023-01-23 13:10:46 - Feat.: - Title: Progresívci akceptujú voľby v septembri: Nemá zmysel, aby odvolaná vláda vládla ďalších desať mesiacov 05 - Modified: 2023-01-19 21:27:33 - Feat.: - Title: Prieskum preferencií: Hlas výrazne stratil, progresívci dobiehajú Smer
menuLevel = 2, menuRoute = focus/politika-s-spolocnost, menuAlias = politika-s-spolocnost, menuRouteLevel0 = focus, homepage = false
08. február 2023 12:00