Po štyroch dňoch, počas ktorých si chcel situáciu premyslieť, sa Danko vrátil z dovolenky a v pondelok 21. augusta koaličným partnerom prostredníctvom osvedčenej SMS správy oznámil, že jeho ministri sa rokovania vlády nezúčastnia. Lídri sa dohodli, že v piatok sa uskutoční Koaličná rada, no Smer a Most zároveň oznámili, že vláda v stredu zasadne aj bez ministrov SNS. To už bolo podľa informácií viacerých médií pre národniarov priveľa a preto pohrozili, že ak vláda napriek tomu zasadne, v koalícii končia.TASR/Martin Baumann
StoryEditor

Čím sa líšia od iných strán?

17.01.2018, 23:00
Hlásajú nové ciele, už ich len splniť.

„Progresívne Slovensko vzniká od počiatku úplne novým spôsobom. Nie sme politická strana jedného muža, ale sme hnutím budovaným zdola. Máme medzi sebou ľudí, ktorí dokázali maximum vo svojich oboroch a cítia, že na zásadnú zmenu potrebujú urobiť ten ďalší krok. Až 95% zakladajúcich členov nikdy nebolo v žiadnej politickej strane. Sme hnutím, ktoré vtiahne do politiky nových ľudí, prinesie novú energiu, vytýči nové ciele,“ ozrejmuje podstatu hnutia Štefunko.

Podľa Jozefa Lenča možno rozdiel vidieť aj v začiatočnom rozhodovaní sa, či budú politickým hnutím, občianskym združením či platformou odborníkov. Ďalej aj v neúspešnom hľadaní politického lídra, keď im najskôr bola prisudzovaná nálepka takzvanej prezidentskej strany. Aj programovou víziou a politickým slovníkom, ktoré sú síce moderné a progresívne, ale pre väčšinu spoločnosti podľa neho nezrozumiteľné a v neposlednom rade aj blížiacim sa kongresom.

Pozornosť upriamená na tri hlavné smery

Na svojej stránke prezentujú tri hlavné oblasti, na ktoré sa upriamujú. Ide o komunitu ako o otvorený priestor pre diskusie o spoločenských otázkach, ktorá majú zlepšiť spoločnosť a pomôcť k vyriešeniu problémov. Jej poslaním je spájať ľudí so záujmom o lepšie Slovensko, podporovať diskusie na rôzne témy či tieto riešenia ďalej prezentovať.

Druhým pilierom sú hodnoty, ktorých je desať ako progres, sloboda, rovnosť či udržateľné prostredie, demokratické inštitúcie a budúcnosť. Pomôcť majú podľa vyjadrenia strany k modernej krajine, ktorá je otvorená, solidárna a na ktorú môžu byť všetci hrdí. Ako posledný cieľ uvádzajú progresivizmus ako pozitívnu zmenu a posun vpred.

01 - Modified: 2023-01-23 13:10:46 - Feat.: - Title: Progresívci akceptujú voľby v septembri: Nemá zmysel, aby odvolaná vláda vládla ďalších desať mesiacov 02 - Modified: 2023-01-19 21:27:33 - Feat.: - Title: Prieskum preferencií: Hlas výrazne stratil, progresívci dobiehajú Smer 03 - Modified: 2023-01-12 18:34:18 - Feat.: - Title: Národniari ohlásili na február rokovania so Smerom, KDH má ponuku pre premiéra 04 - Modified: 2023-01-10 10:08:06 - Feat.: - Title: Do Progresívneho Slovenska vstúpil odborník na zdravotníctvo Oskar Dvořák, chcú zefektívniť nemocnice 05 - Modified: 2022-12-20 23:02:21 - Feat.: - Title: Najviac voličov strácala SaS. Za pol roka jej ušla tretina podporovateľov (grafy)
menuLevel = 2, menuRoute = focus/politika-s-spolocnost, menuAlias = politika-s-spolocnost, menuRouteLevel0 = focus, homepage = false
27. január 2023 08:16