robotníci, diaľnica, obchvatArchív HN
StoryEditor

Ako vyzerali opravy v roku 2017?

24.02.2018, 23:00
Začiatok roka sprevádzajú viaceré štatistiky predchádzajúcich úspechov či neúspechov.

Národná diaľničná spoločnosť sa pochválila opravou 32 kilometrov diaľnic a rýchlostných ciest a údržbou na ďalších takmer 36 kilometroch. Nad všetkým visel pomyselný výkričník so zvyšovaním bezpečnosti.

Opravy sa dotkli obnovy a opravy zvodidiel aj osadenia obnovenia retroreflexných dopravných gombíkov. Tie sa používajú na doplnenie alebo zvýraznenie vodorovných dopravných značiek ako vodiace dopravné zariadenia. Prispievajú tiež k lepšej orientácii za zlých poveternostných podmienok.

Ďalšie opravy sa dotkli tlmičov nárazov, vodiaceho dopravného zariadenia a vodorovného dopravného značenia. Pozornosť sa upriamila aj na umiestňovania oplotenia, aby sa lesná zver nedostala cez cestu.

„V súčasnej dobe máme oplotené takmer všetky úseky prevádzkovaných diaľnic a rýchlostných ciest okrem tých, kde prebieha investičná činnosť," informovala začiatkom februára Národná diaľničná spoločnosť.

Spýtali sme sa jej tiež, aké opravy nás čakajú tento rok: „V roku 2018 plánujeme opraviť vozovku na diaľniciach a rýchlostných cestách v dĺžke cca 50,8 km a vykonať údržbu vozovky na dĺžke cca 38,8 km,“ informovala Michalová. V opravách by mal teda tento rok predbehnúť ten minulý.

Zaujímali nás aj sťažnosti obyvateľov smerujúce na diaľničiarov, či sa týkajú opráv ciest alebo sú iného charakteru. Uviedli, že občianske sťažnosti sa týkajú najmä pomoci pri riešení otázok kúpy elektronických diaľničných známok, predovšetkým o riešenie otázok zmeny evidenčného čísla vozidla a správnosť zadávaných údajov pri kúpe elektronickej diaľničnej známky.

29. máj 2022 10:47