TASR/Jakub Kotian
StoryEditor

Prečo sa obaja sporili aj v opozícii?

23.11.2020, 23:00
Prestrelky medzi Sulíkom a Matovičom pokračovali taktiež počas osemročnej nepretržitej vlády Smeru, teda v čase, keď obaja sedeli v poslaneckých laviciach vyhradených pre opozíciu.

A už vtedy prišli na rad slovné výmeny na sociálnych sieťach, ako ich poznáme aj dnes.
Jeden z najostrejších konfliktov vypukol na jeseň 2018. Hnutie OĽaNO navrhlo na októbrovej schôdzi parlamentu zmrazenie poslaneckých platov. Matovič tým chcel stopnúť privysoké navyšovanie peňazí pre zákonodarcov. S tým však Sulík nemal pochopenie. Matoviča dokonca označil za rovnakého populistu ako je predseda Smeru. „Možno to Ficovi a Matovičovi vyhovuje, že tam majú len poslušné figúrky,“ napísal vo svojom statuse Sulík.

Matovičova reakcia nenechala na seba dlho čakať. „O Rišovi Sulíkovi je verejne známe, že jeho EQ (emočný kvocient) sa blíži limitne k nule. Respektíve, že je skalopevne presvedčený, že všetko sa dá vtesnať do excelovej tabuľky. V rovnakom duchu napísal status k zmrazovaniu platov poslancov, kde ma prirovnáva k Ficovi len preto, lebo sme predložili do parlamentu návrh na zmrazenie platov,“ uviedol Matovič na svojom Facebooku.

21. máj 2022 00:36