StoryEditor

Tržby sú alfou a omegou sezóny

25.06.2021, 00:00
Na leto hľadia hotelieri, gastrosektor i cestovné kancelárie s nádejou i obavami. Čo očakávajú?

V gastrosektore a hotelierstve pracuje okolo stotisíc ľudí. K nim treba prirátať ďalšiu masu zamestnancov cestovných kancelárií a ďalších oblastí, pre ktoré je živnou pôdou turizmus. Tí všetci s nádejou i so strachom očakávajú letné mesiace.

 Blížiaca sa horúčka, v tomto prípade cestovná, chytá aj dovolenkárov, no zďaleka nie všetci našinci zoberú útokom morské pláže. Buď majú aj vďaka koronakríze hlboko do peňaženky, alebo jednoducho dávajú prednosť domácemu relaxu. A k nemu neodmysliteľne patria bazény, akvaparky, sauny, vírivky i kúpele.

 Vstup do nich nemilosrdne stráži covid automat. V bordových a červených okresoch si osviežujúci skok do vody budú musieť odpustiť plavci aj neplavci. Oveľa viac nesľubuje ani ružová farba pripúšťajúca maximálne desať osôb. Oranžové a žlté okresy naplnením do tretiny, respektíve polovice kapacity, sú už benevolentnejšie.

Neistota

 Slovenská asociácia akvaparkov, kúpalísk a plavárni združuje 30 subjektov rekreačného kúpeľníctva. Jej členovia produkujú viac než šesť miliónov návštevníkov a obrat presahujúci sto miliónov eur.

 „Letná sezóna je pre nás alfou a omegou na dosiahnutie tržieb, taktiež pre ďalší vývoj investícií a udržanie konkurencieschopnosti. Výpadok spôsobený opätovným uzavretím prevádzok na dlhý čas však bude ťažké ustáť aj v prípade, že sa letná sezóna vydarí,“ hovorí pre HN prezident asociácie Gabriel Somogyi. Verí, že Slováci podporia svojou návštevou domácu ekonomiku aj tento rok.

Hoci leto vystrkuje svoje horúce pazúry ešte len pár týždňov, už nastalo viacero nepríjemných kolízií. Ľudia neprekročili bránu kúpaliska, napriek tomu, že bolo ot...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
01 - Modified: 2024-06-20 05:30:00 - Feat.: - Title: Ako sa vyznať v našich chutiach: Čo nám telo signalizuje prostredníctvom jedla? 02 - Modified: 2024-06-19 12:00:00 - Feat.: - Title: Pomáha pri zápche, vysokom krvnom tlaku, je považovaný za afrodiziakum a skvelú voľbu športovcov 03 - Modified: 2024-06-17 14:24:24 - Feat.: - Title: Obchod so Slovenskom má priestor na výrazný rast. Potenciál vidíme v turizme, tvrdí pre HN veľvyslankyňa Indie 04 - Modified: 2024-06-17 07:19:59 - Feat.: - Title: Majiteľka Kounu: Zdravá konkurencia je nutná, zmrzlinární v Bratislave však už máme dosť 05 - Modified: 2024-06-16 22:00:00 - Feat.: - Title: V Bratislave postavili unikátnu kancelársku budovu. Nájomcov má, no teraz hľadá náhradu za obľúbené gastro
menuLevel = 2, menuRoute = focus/publicistika, menuAlias = publicistika, menuRouteLevel0 = focus, homepage = false
24. jún 2024 12:01