Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.09.2018, 00:00

Medzi čerpačkami na Slovensku sa rodí nový top hráč

Podnikateľovi zo Senca, ktorý stojí za čerpačkami Benzinolu, kúpa Oktanu nevyšla. Pumpy od Ukrajincov si preto chce prenajať.

Medzi čerpačkami na Slovensku sa rodí nový top hráč
Zdroj: Marek Nemec

Obchodníkovi s pohonnými látkami Martinovi Čepelovi zamýšľaná akvizícia konkurenčnej siete čerpacích staníc Oktan nevyšla. Expanzie vlastnej značky púmp pod hlavičkou spoločnosti Benzinol Slovakia sa však nevzdáva. Po novom si totiž 12 čerpacích staníc Oktan od Trnavy až po Michalovce od jej ukrajinských majiteľov berie do dlhodobého prenájmu. „Protimonopolný úrad Slovenskej republiky začal správne konanie vo veci koncentrácie, ktorá spočíva v nadobudnutí výlučnej kontroly podnikateľom Martinom Čepelom nad časťou podniku podnikateľa Oktan Kežmarok,“ konštatuje antimonopolný úrad, ktorý transakciu skúma.


Ak obchod štátni úradníci posvätia, biznismen zo Senca získa dosah celkovo na 33 čerpacích staníc. Z prepočtov HN tak vyplýva, že Benzinol Slovakia sa následne stane štvrtým najväčším maloobchodníkom s pohonnými látkami na Slovensku z hľadiska tržieb a piatym najväčším v počte pobočiek.


V súčasnosti sa na Slovensku nachádza približne 900 čerpacích staníc. Najviac ich ovládajú veľkí hráči ako Slovnaft, OMV, Shell či Lukoil, za ktorými stojí zahraničný kapitál. Pre dobiehajúce dovolenky na konci letných prázdnin sa HN s manažmentom spoločnosti Benzinol Slovakia nepodarilo spojiť. Nie je teda známe, prečo podnikateľovi padla možnosť kúpy olejárskeho podniku z Kežmarku.


Lákadlom daňový sklad
V polovici augusta antimonopolný úrad

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.