Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.04.2019, 00:00

Legendárne kúpele ostanú v prevádzke. Do hry ich vracia štátna banka

Po piatich rokoch plných zvratov končia legendárne Kúpele Brusno definitívne v konkurze.

Legendárne kúpele ostanú v prevádzke. Do hry ich vracia štátna banka
Zdroj: Kúpele Brusno

Nový veriteľský výbor napokon ovládol štát cez svoje predĺžené ruky – Slovenskú záručnú a rozvojovú banku, daňový úrad a Sociálnu poisťovňu. Banka, ktorá kúpeľom požičala takmer 10 miliónov eur, bude presadzovať ich nepretržitú prevádzku a neskorší predaj novému investorovi. „Záujem banky počas konkurzu je jednoznačný, aby kúpele naďalej fungovali. Zároveň sa pre ne bude hľadať nový investor,“ potvrdila pre HN riaditeľka odboru vymáhania pohľadávok Slovenskej záručnej a rozvojovej banky Alena Meszárošová. Podotkla, že nový investor má mať skúsenosti s prevádzkovaním kúpeľného zariadenia a bude mať záujem v pokračovaní činnosti.

V legendárnych kúpeľoch so 180-ročnou históriou v Brusne, ktoré pred časom svojím rozhodnutím Ústavný súd posunul po päťročnom boji do konkurzu, sa včera konala prvá schôdza veriteľov. Nateraz je tak ďalší osud kúpeľov jasný. Na liečenie prijímajú klientov všetkých zdravotných poisťovní i samoplatcov a pokračujú v bežnej prevádzke.


„Záujem banky počas konkurzu je jednoznačný – aby kúpele naďalej fungovali. Je predsa logické, že fungujúca spoločnosť má vyššiu hodnotu ako tá, ktorá ukončila podnikanie,“ približuje jeden zo záverov veriteľskej schôdze riaditeľka odboru vymáhania pohľadávok v

89% zľava na predplatné

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.