Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.02.2020, 00:00

Armáda predala lukratívnu pôdu vo Vysokých Tatrách

Spoločnosť Horezza spadajúca pod rezort obrany zinkasuje za nepotrebné pozemky vo výmere 3,5 hektára dokopy okolo 723-tisíc eur.

Armáda predala lukratívnu pôdu vo Vysokých Tatrách
Zdroj: Wikimedia Commons/Jozef Kotulič

Prvý rozpredaj armádnych nehnuteľností vo Vysokých Tatrách odštartoval ešte pod hlavičkou spoločnosti Vojenské zdravotnícke zariadenia. V roku 2012 v dobrovoľnej dražbe predala prvú časť areálu armádnych zotavovní v Tatranských Matliaroch. Armádna akciovka, premenovaná na Horezza, s odpredajom lukratívneho majetku pokračovala. Najnovšie sa zbavuje ďalších nepotrebných pozemkov v Tatranských Zruboch a Tatranských Matliaroch.

Šetria náklady

Celkovo v intravilánoch predáva parcely s rozlohou 3,5 hektára, za ktoré zinkasuje okolo 723-tisíc eur bez DPH. „Pozemky boli vo vlastníctve spoločnosti, ktorá ešte za bývalého vedenia predala v danej oblasti väčšinu nehnuteľného majetku. Tento zvyšný majetok už nemala spoločnosť ako efektívne využívať a vznikali jej iba vysoké náklady na jeho údržbu,“ vysvetľuje spoločnosť Horezza. Oznamy o predaji firma zverejnila na svojich webových stránkach a formou inzerátov vo viacerých denníkoch.


Nízke ceny par

89% zľava na predplatné

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.