24.02.2020, 20:26

Matovič natočil rozhovor s vlastnou dcérou. Odpovedal na otázku, či chce byť premiérom

Matovič sľuboval, že sa v priebehu tohto týždňa vyjadrí, či by mal o funkciu premiéra záujem.

Matovič natočil rozhovor s vlastnou dcérou. Odpovedal na otázku, či chce byť premiérom
Zdroj: Reuters

Hnutie OĽaNO okolo Igora Matoviča sa stáva favoritom nadchádzajúcich parlamentných volieb a mnoho odborníkov ale aj verejnosti začína riešiť otázku, kto bude budúcim premiérom. 

Časť ľudí si totiž v tejto funkcii nevie predstaviť práve lídra opozičného hnutia, ktorého vnímajú skôr ako večného opozičníka v poslaneckej lavici. 

​Špekulovalo sa o tom, že by v prípade volebného víťazstva na premiérsky post nominoval Eduarda Hegera, prípadne by "lovil" úplne mimo svojej strany. Skloňovalo sa aj meno neúspešného prezidentského kandidáta Roberta Mistríka.

Matovič sľuboval, že sa v priebehu tohto týždňa vyjadrí, či by mal o funkciu premiéra záujem. A nakoniec tak aj spravil, celkom netradičným spôsobom.

Na Facebooku zverejnil video, v ktorom s ním vedie rozhovor jeho dcéra Klárka. Tá sa Matoviča priamo spýtala, či by chcel byť premiérom.

"Každý predseda politickej strany chce byť premiérom. Lebo keď úprimne tú politiku robí a chce Slovensko zmeniť, alebo teda tú svoju krajinu, tak premiér v tom môže urobiť najviac," odpovedal najprv vo všeobecnosti líder OĽaNO.

Zároveň však dodal, že aj on má takú ambíciu. "Samozrejme, že ambícia taká je, ale rozhodnú ľudia," uzavrel túto tému Matovič.

Parlamentné voľby sa na Slovensku uskutočnia v sobotu 29. februára 2020. Volebné miestnosti budú otvorené od siedmej hodiny ráno do desiatej večer. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.