StoryEditor

Procházka reagoval na Fica: Budúci rok prehrá ďalšie voľby

16.07.2015, 10:55
Fico dnes vyzval Procházku, aby dohodol zrušenie pohľadávky voči Martinu. Šéf Siete odkázal, že stratil rešpekt voči premiérovi.

Predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD) vyzýva lídra Siete Radoslava Procházku, aby osobne dohodol zrušenie pohľadávky 8,4 milióna eur voči mestu Martin, ktorú drží právnik Peter Kubík. Tomu bol Procházka pred dvadsiatimi rokmi na svadbe za svedka. Ak sa to šéfovi Siete nepodarí, vláda je podľa premiéra pripravená zasiahnuť.

"Ak pán primátor Martina a podpredseda Siete Andrej Hrnčiar hovorí, že pohľadávka je amorálna a ak má takýto názor aj pán Procházka, teda osobný priateľ držiteľa pohľadávky, najjednoduchšie riešenie je, aby sa pán Procházka s týmto človekom stretol a povedal mu, aby pohľadávku neuplatňoval," navrhol Fico s tým, že takýto postup je stokrát efektívnejší, ako si pýtať od štátu 8,4 milióna eur. "Ak to nevyriešia, je tam veľké podozrenie, že chcú na úkor štátu získať nejaké peniaze," myslí si.

Fico: Najskôr odstráňte podozrenia

Ak sa to Procházkovi nepodarí vybaviť, podľa Fica nastúpi vláda a bude hľadať nejaké riešenie. "Napríklad nedávno sme dali Bratislave bezúročnú pôžičku, riešili sme dlhoročný problém v Žiline. Ak má Martin nejaký vážny problém, poďme sa naň pozrieť, ale najskôr musíme odstrániť všetky podozrenia, ktoré sú veľmi hlboké. Za všetko nesie zodpovednosť strana Sieť a nech sa na mňa neobracajú, kým nevyužijú všetky možnosti na riešenie problému. Je to súkromný obchodný spor medzi mestom Martin a súkromnou osobou," odkázal.

Podľa Fica je tiež zaujímavý fakt, že aj keď je samotný spor starší a vznikol dávno pred vznikom Siete, Kubík odkúpil pohľadávku voči Martinu od schránkovej firmy len nedávno, keď už Sieť existovala a Hrnčiar bol primátorom.

Procházka pre Denník N potvrdil, že bol Kubíkovým svedkom. Zdôraznil však, že to bolo pred 20 rokmi a odvtedy sa ich cesty rozišli. Dnes sa k Ficovej výzve vyjadril aj samotný Procházka.

Procházka: Fico prehrá ďalšie voľby

Šéf Siete na to dnes reagoval ostrými slovami. "Doteraz som reagoval na Fica tvrdo, ale vždy som sa k nemu správal čestne. Včera som však stratil akýkoľvek rešpekt voči premiérovi," vyhlásil Procházka.

Dodal, že Fico vyťahoval svedka aj pri prezidentských voľbách. "Fico sa pokúsil použiť proti Kiskovi svedka zo svadby. A vtedy voľby prehral. Teraz stratil Fico definitívne glanc a voľby prehrá aj na budúci rok,“ reagoval Procházka

Mesto Martin musí podľa rozsudku Najvyššieho súdu SR z 26. februára 2015 v kauze Lyžiarske stredisko Martinské hole, a. s., zaplatiť 8,4 milióna eur firme PK Faktoring právnika Petra Kubíka. Mesto sa obrátilo na generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára, ktorý podal voči rozsudku mimoriadne dovolanie, a zároveň požiadalo o odklad vykonateľnosti. Uznesenie o odklade vykonateľnosti vydal senát Najvyššieho súdu 19. júna.

01 - Modified: 2007-07-24 15:09:00 - Feat.: 0 - Title: Russnefť skončí v rukách Kremľa
01 - Modified: 2022-08-31 15:00:00 - Feat.: - Title: Google, AOL či Yahoo. Pozri sa, ktorí giganti vládli internetu v minulosti a kto im kraľuje teraz 02 - Modified: 2021-08-12 08:18:07 - Feat.: - Title: Súd s Kováčikom pokračuje, na pojednávaní je prítomný aj Fico 03 - Modified: 2021-06-07 15:09:54 - Feat.: - Title: Aj toto vypustili z úst. Top výroky politických homofóbov, medzi nimi aj Sulík či Matovič 04 - Modified: 2021-02-23 08:30:13 - Feat.: - Title: Nielen stále nižšie emisie. Odborníci volajú po výraznom rozšírení nabíjacej infraštruktúry 05 - Modified: 2020-12-22 08:22:31 - Feat.: - Title: Výfuk majú v elektrárni a často horia. Toto sú najväčšie mýty o elektromobiloch
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
27. september 2022 15:27