StoryEditor

Megxit alebo únos princa. Prečo Británia ľutuje Harryho a nenávidí Meghan?

22.01.2020, 23:00
Britská kráľovná má za sebou toľko rodinných kríz svojich detí, až to vyzerá, ako by kráľovskú rodinu prenasledoval zlý osud.

Britskí princovia a princezné majú slúžiť národu, čo znamená byť príkladom riadneho rodinného života, zastupovať kráľovnú aj štátnu moc a svojim vystupovaním udržiavať etiketu a ceremoniály monarchie. Alžbeta II. počas svojho dlhého, 68 rokov trvajúceho panovania, vykázala priam heroické sebaovládanie podľa nepísaného motta aristokratickej tradície "Nikdy sa nesťažuj, nikdy nič nevysvetľuj" a kam pamäť siaha sa stala najobľúbenejšou kráľovnou.

To sa však jej deťom nikdy nedarilo. Vyrastali v uvoľnenej dobe a dôstojne sa pohybovať na otvorenom javisku verejného záujmu vyžaduje nadľudskú silu.

Kráľovskú rodinu si ľudia platia, a preto sa nachádza pod každodenným drobnohľadom médií, ktoré prísne komentujú nielen etiketu a každý prešľap v protokolárnom vystupovaní, ale aj nedostatky, ktoré bulvár často prikrášli a nafúkne. A čo potom kontroverzie ohľadom každého názoru, ktorý by mohol zaváňať politikou?

V pasci reprezentatívnej roly sa kráľovnine deti nikdy necítili...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
24. jún 2022 01:03