Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.11.2021, 19:56

Zeman sa cíti lepšie a rozdáva príkazy. Nemocnica zvažuje jeho prevoz na bežnú izbu

Český prezident Miloš Zeman sa podľa zdrojov z jeho blízkeho okolia začal cítiť lepšie.

Zeman sa cíti lepšie a rozdáva príkazy. Nemocnica zvažuje jeho prevoz na bežnú izbu
Zdroj: TASR/AP

Český prezident Miloš Zeman sa už cíti lepšie a "rozdáva príkazy a úlohy". Uviedol to v pondelok český Deník N odvolávajúc sa na vyjadrenia nemenovaných zdrojov zo Zemanovho blízkeho okolia. Prezident podľa ich slov začal v posledných dňoch rozdávať jasné a konkrétne príkazy a úlohy.

Zemanovi spolupracovníci preto dúfajú, že Senát napokon nebude rokovať o prípadnom odobratí prezidentových právomocí.

Pražská Ústredná vojenská nemocnica odmietla zlepšenie stavu prezidenta potvrdiť, priblížila však, že zvažuje jeho presun z jednotky intenzívnej starostlivosti na bežnú nemocničnú izbu.

Zemanova kancelária v pondelok zverejnila, aký program mal prezident počas uplynulého týždňa, informuje portál Novinky.cz. Okrem liečby a oddychu sa podľa jej správy venoval aj stretnutiam so svojou rodinou a spolupracovníkmi.

V nemocnici tak v uplynulých dňoch prijal okrem iného aj vedúceho svojej kancelárie Vratislava Mynářa, riaditeľa svojho sekretariátu Jaroslava Hlinovského či svojho právneho zástupcu.

Kancelária zároveň informovala, že prezidentovi doručujú jeho spolupracovníci monitoring médií a odkazy od hláv štátov ďalších krajín aj od občanov. Nijaké ďalšie informácie o Zemanovom aktuálnom zdravotnom stave kancelária nezverejnila.

Hrad však v správe informoval, kde sa počas Zemanovej hospitalizácie nachádza jeden z kľúčov od Korunnej komory na Pražskom hrade, v ktorej sú uložené české korunovačné klenoty, vrátane Svätováclavskej koruny. Zemanov kľúč je podľa správy "uschovaný v zapečatenej schránke v tajnom archíve Kancelárie prezidenta republiky" a môže byť vydaný len samotnému prezidentovi podľa jeho pokynov. Rovnakým spôsobom je podľa Hradu uložená aj prezidentova "podpisová pečiatka".

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.