Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.12.2019, 09:57

Pri prestrelke drogového kartelu v Mexiku zahynulo najmenej 14 ľudí

V Mexiku zaznamenali za prvých 11 mesiacov tohto roka rekordný počet vrážd, a to 29 414.

Pri prestrelke drogového kartelu v Mexiku zahynulo najmenej 14 ľudí
Zdroj: Reuters

Najmenej 14 ľudí zahynulo pri prestrelke medzi príslušníkmi mexických bezpečnostných síl a členmi drogového kartelu, ku ktorej došlo v sobotu v meste Villa Unión v mexickom štáte Coahuila, neďaleko hraníc s USA. Informovala o tom v nedeľu agentúra AP.

Medzi 14 obeťami zhruba hodinu trvajúcej prestrelky sú aj štyria príslušníci mexických bezpečnostných síl. Tí zahynuli, keď do mesta s približne 3000 obyvateľmi vtiahol konvoj vozidiel patriaci zločineckej organizácii Cártel del Noreste (C.D.N)), a jeho členovia spustili paľbu na budovu mestského úradu.

Bezpečnostné sily paľbu opätovali a zabili najmenej desiatich ozbrojencov, uviedol guvernér štátu Coahuila Miguel Ángel Riquelme Solís.

Na videozáznamoch zverejnených na sociálnych sieťach je vidno množstvo stôp po guľkách na priečelí budovy mestského úradu vo Villa Unione, ako aj poškodený čierny pikap s logom C.D.N. Z videa sa tiež ozýva streľba z rýchlopalných zbraní.

V Mexiku zaznamenali za prvých 11 mesiacov tohto roka rekordný počet vrážd, a to 29 414, čo je viac ako za celý vlaňajšok, keď sa obeťami násilnej trestnej činnosti stalo 29 111 ľudí.

V decembri 2018 sa v Mexiku ujal moci nový ľavicový prezident Andrés Manuel López Obrador, ktorý sľubuje zníženie "obludnej" úrovne násilia.

Jeho nárast pritom pripisuje hlavne rozbujnenej korupcii a hlbokej sociálnej nerovnosti. Za prvých desať mesiacov Obradorovej vlády však počet vrážd stúpol o dve percentá, napísala agentúra AP.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.