Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.12.2019, 15:42

Zmena podnebia je existenčnou núdzovou situáciou, apeluje na ľudstvo Thunbergová

Šestnásťročná Greta Thunbergová sa stala známou po tom, ako od leta 2018 denne protestovala pred švédskym parlamentom.

Zmena podnebia je existenčnou núdzovou situáciou, apeluje na ľudstvo Thunbergová
Zdroj: Reuters

Švédska klimatická aktivistka Greta Thunbergová apelovala v nedeľu na Twitteri na ľudstvo, aby klimatickú zmenu považovalo za vážnu núdzovú situáciu.
"Toto už nemôže byť správa medzi inými správami, 'dôležitá téma' medzi inými témami, 'politický problém' medzi inými politickými problémami alebo kríza medzi inými krízami," napísala Thunbergová.

Dodala, že zmena podnebia je "existenčnou núdzovou situáciou", s ktorou sa musí zaobchádzať ako s takou bez ohľadu na stranícku politiku alebo politické názory.

K svojej výzve pripojila odkaz na video, ktoré ukazuje, do akej miery by sa museli znížiť emisie škodlivín, aby bolo ešte možné splniť cieľ parížskej klimatickej dohody, teda dosiahnuť zvýšenie globálnej teploty maximálne o 1,5 stupňa Celzia v porovnaní s obdobím pred priemyselnou revolúciou.

Šestnásťročná Greta Thunbergová sa stala známou po tom, ako od leta 2018 denne protestovala pred švédskym parlamentom, pričom žiadala, aby politici urobili viac v boji proti klimatickej zmene. Mladých ľudí na celom svete tým inšpirovala k vlne protestov známych ako "Piatky za budúcnosť".

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.