Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.04.2020, 11:37

Johnson dostáva kyslíkovú podporu. Pľúcnu ventiláciu zatiaľ nepotrebuje

Britský premiér leží na jednotke intenzívnej starostlivosti po tom, ako sa u neho zhoršili príznaky ochorenia Covid-19.

Johnson dostáva kyslíkovú podporu. Pľúcnu ventiláciu zatiaľ nepotrebuje
Zdroj: Reuters

Britský premiér Boris Johnson, ktorý je od nedele hospitalizovaný so zhoršujúcim sa zdravotným stavom v dôsledku koronavírusového ochorenia COVID-19, dostal kyslíkovú podporu, ale nie je napojený na umelú pľúcnu ventiláciu.

​Oznámil to v utorok člen britskej vlády Michael Gove, ktorého citovala tlačová agentúra AFP.

Johnsona prijali do londýnskej Nemocnice sv. Tomáša (St Thomas’ Hospital) v nedeľu neskoro večer po tom, ako sa uňho viac než desať dní objavovali neprestávajúce príznaky infikovania sa novým typom koronavírusu vrátane zvýšenej teploty a kašľa.

Jeho stav sa počas nasledujúcich 24 hodín rapídne zhoršil a premiéra premiestnili na jednotku intenzívnej starostlivosti, kde sa liečia najzávažnejšie prípady.
"Predseda vlády je pod dohľadom svojho lekárskeho tímu a má tú najlepšiu starostlivosť," dodal Gove.

Johnson (55) je dosiaľ najprominentnejším globálnym politickým lídrom, ktorého hospitalizovali s ochorením COVID-19, zdôrazňuje tlačová agentúra Reuters.

Zatiaľ čo Británia nemá oficiálny plán na náhradu Johnsona v prípade jeho práceneschopnosti, samotný premiér požiadal ministra zahraničných vecí Dominica Raaba, aby ho "tam, kde je to nutné", zastupoval, oznámil jeho úrad na Downing Street.

Aktuálna oficiálna bilancia úmrtí na COVID-19 v Británii je 5373, pričom ministerstvo zdravotníctva predpokladá vrchol smrtnosti na veľkonočnú nedeľu 12. apríla.

Spojené kráľovstvo je v stave virtuálneho obmedzenia pohybu obyvateľstva; táto situácia bude prehodnotená začiatkom budúceho týždňa. Niekoľko ministrov navrhuje predĺženie opatrení, pretože niektorí ľudia prísne nariadenia porušujú.

Koronavírus a Covid - 19

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.