Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.05.2020, 16:06

Trump si nemyslí, že Čína vypustila koronavírus úmyselne

Niektorí zamestnanci Bieleho domu budú v rámci opatrení proti šíreniu vírusu nosiť rúška.

Trump si nemyslí, že Čína vypustila koronavírus úmyselne
Zdroj: Reuters

Americký prezident Donald Trump si nemyslí, že Čína vypustila koronavírus do sveta úmyselne. Trump to dnes vyhlásil v rozhovore s televíznou stanicou Fox News. Uviedol tiež, že on sám na protilátky proti súčasnej nákaze zatiaľ testovaný nebol, zrejme však taký test čoskoro absolvuje, citovala z rozhovoru agentúra Reuters.

Trump doplnil, že niektorí zamestnanci Bieleho domu budú v rámci opatrení proti šíreniu vírusu nosiť rúška. Už s tým podľa neho začali.

​Biely dom vo štvrtok oznámil, že u jedného z Trumpových osobných asistentov bola potvrdená nákaza koronavírusom. Teraz americký prezident na otázku, či si tí, ktorí mu nosia jedlo, budú nanovo zakrývať tváre, uviedol, že títo zamestnanci Bieleho domu už začali rúška nosiť.

Prezident Trump v posledných dňoch tvrdo útočil na Čínu, kde sa vírus vlani potvrdil prvýkrát, s tvrdením, že tamojšia vláda nesie za rozsah celosvetovej pandémie zodpovednosť. Tvrdí tiež, že Peking klame ohľadom svojich údajov novo nakazených, ktorých denne oznamuje v posledných týždňoch jednotky až desiatky.

Americký vodca sa tiež vyjadril aj k údajnému pokusu o námornú inváziu, ktorej cieľom bolo zvrhnúť režim venezuelského prezidenta Nicolasa Madura. Zopakoval pritom, že americká vláda za touto akciou nestojí. "Nič o tom neviem. Domnievam sa, že vláda s tým nemá absolútne nič spoločné. Musím zistiť, čo sa stalo," vyhlásil Trump. "Ak by sme niekedy niečo urobili s Venezuelou, tak to nebude týmto spôsobom," dodal.

Venezuelská štátna televízia v posledných dňoch odvysielala priznanie jedného z Američanov, ktorých pred niekoľkými dňami zajala venezuelská armáda pri vylodení v krajine. Američan na videozázname tvrdí, že bol najatý floridskou firmou, aby na objednávku venezuelskej opozície dopravil do USA prezidenta Madura.

Denník The Washington Post dnes zverejnil zmluvu, ktorú podľa neho s floridskou firmou uzavrela časť venezuelskej opozície. Agentúra Reuters k tomu uviedla, že pravosť dokumentu sa jej zatiaľ nepodarilo overiť.

Koronavírus a COVID - 19

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.