Sledujte nás na Instagrame

@tyzdennik_temaFacebook
24.12.2019, 00:00

Známa herečka a úspešná spisovateľka: Zblázniť sa je krásne

• Presadiť sa v jej spoločnosti možno len ťažko, málokoho totiž pustí k slovu.
  • V kaviarni, kde náš rozhovor prebiehal, počúvali aj pri ostatných stoloch a niekoľkokrát vyprskli smiechom.
  • Herečka, dabérka a veľmi úspešná spisovateľka IVANKA DEVÁTÁ (83). Čo je podľa nej na starobe sexi?
  • Prečo si vzala herca Josefa Vinklářa hneď dvakrát a dvakrát sa s ním rozviedla? Ako sa zbláznila? A na čo sa teší?
Známa herečka a úspešná spisovateľka: Zblázniť sa je krásne
Zdroj: Profimedia

Pred pätnástimi rokmi som robil rozhovor s vaším bývalým manželom Josefom Vinklářom a spisovateľ Arnošt Lustig mi poradil, nech mu ako darček prinesiem bravčové koleno. Váš bývalý manžel to komentoval slovami: „Vďaka. Arnošt je šikovný, pretože teraz očakáva pozvanie na obed.“
Pepa bol vtipný! To sa musí nechať. No tých kladných vlastností on, nanešťastie, veľa nemal... (Usmieva sa)

Kedy ste sa s ním ešte zasmiali?
Keď som si ho vzala prvýkrát, ešte som si úplne nezvykla. Niečo som prala a hovorím mu: „Ježiš, Mílo, zabudla som kúpiť kávu.“ A on povedal: „Mílovi to asi môže byť jedno, ale čo na to povie Pepek.“ Vôbec ho nerozhádzalo, že som ho oslovila menom svojho bývalého manžela Miloša Hlavicu.

Takže vás zbalil na svoj ostrovtip? Bola to láska na prvý pohľad?
To vôbec! Na lásky na prvý pohľad neverím! My sme boli niekoľko rokov kolegovia v divadle. Dokonca do mňa stále rýpal, že som bacuľatá. Hovorila som si v duchu: „To je ale protivný chlap!“ A ja som mu zas hovorila: „A že vy ste taký štíhly a vaša pani je tiež Twiggy, že?“ A potom sme skúšali nejakú hru, kde som zaskakovala za chorú kolegyňu a mojou jedinou úlohou bolo na povel vykríknuť. Po skúške, ktorá bola raz-dva hotová, ma zatiahol na Petřín. Tam sa teda nič nedialo, iba do mňa hučal, a keď sme sa lúčili, chcel, aby som zavrela oči. A povedal: „Neboj sa, bozkávať ťa nebudem.“ Vtedy som mu ešte verila, tak som to urobila. A fakt ma pobozkal len tak letmo, na viečka. Nežne, ako motýľ. To vôbec nebolo zlé (usmieva sa). Odvtedy sa mi nejako navŕtal do hlavy tak, že som sa ho nemohla zbaviť.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 94% na dočítanie.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu týždenníka Téma. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si balík Digital alebo si nechajte týždenník posielať priamo do vašej schránky.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.