Sledujte nás na Instagrame

@tyzdennik_temaFacebook
26.07.2020, 00:00

Otvorená spoveď Michala Davida: prehovoril o vzťahu s otcom aj o čase v detskom domove

• Jeho hity nemajú na diskotékach a večierkoch konkurenciu.
  • Keď odbije polnoc a promile dosiahne správnu hladinu, budú na ne tancovať aj tí, čo by sa k tomu triezvi nikdy nepriznali.
  • Že sa národ delí v zásade na jeho obdivovateľov a na tých, ktorí ho demonštratívne zavrhujú ako hviezdu minulého režimu, na to je MICHAL DAVID (60) zvyknutý.
  • 14. júla oslávil šesťdesiatku a zo života si vždy bral to lepšie.
  • Aj keď jeho súčasťou bol skorý rozvod rodičov, rozhárané detstvo trávené na štáciách „svetských“ (cirkusantov), smrť mladšej dcéry Míši alebo nečakané materstvo staršej dcéry Kláry.
Otvorená spoveď Michala Davida: prehovoril o vzťahu s otcom aj o čase v detskom domove
Zdroj: MAFRA/ Tomáš Krist

Týždeň pred tým, než bol vyhlásený stav núdze, ste sa s rodinou vrátili z vášho letného sídla na Tenerife. Mali ste počas obdobia koronavírusovej krízy skutočný strach?
Vôbec nie. Ja takto nerozmýšľam. Jednoducho sme si po návrate z Tenerife odbili karanténu, s nikým sme sa nestýkali, jedlo sme si nechali voziť a aby som povedal pravdu, celkom som si oddýchol. Mám rád manuálnu prácu, urobil som pár opráv na dome, vyčistil si hlavu a svojím spôsobom mi to aj vyhovovalo (smiech).

​Samozrejme, je tu aj odvrátená strana, že nie je práca, divadlo zostalo zatvorené, takže sa nehrajú moje muzikály, nemôžem organizovať veľké koncerty, ktoré som mal naplánované v O2 aréne na začiatok júna. A tak som aspoň chodil spievať pod okná a balkóny domovov pre seniorov a po domovoch so špeciálnou starostlivosťou.

Ale to bola charita...
Samozrejme, nerobil som to pre peniaze. Pod záštitou magistrátu síce vznikli organizácie, ktoré na tieto akcie pod názvom Hráme do okien niečo vyberajú a dostávajú dokonca aj dotácie, ale ja nechcem, aby o mne niekto hovoril, že zarábam na pandémii. Urobím to rád a zadarmo. Mňa to jednoducho baví, aspoň nevyjdem z kondície, udržiavam sa v nejakej aktivite, poteším pár seniorov, pár mentálne postihnutých detí. Je dobré robiť niečo užitočné. Ale inak si myslím, že celá pandémia bola trochu nafúknutá bublina.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu týždenníka Téma. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si balík Digital alebo si nechajte týždenník posielať priamo do vašej schránky.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.