Judita Hansman SNÍMKA: Tv Joj/stana TopoľskáSNÍMKA: Tv Joj/stana Topoľská
StoryEditor

Herečka Judita Hansman: Strach dokáže človeka priviesť do šialených vecí

22.10.2023, 00:00
  • Kariéru začínala ako učiteľka v dedinskej škole na východe Slovenska. Ako pedagogická rebelka sa v nej však dlho neohriala.
  • Na divadelné dosky v Košiciach a neskôr v prešovskom divadle sa dostala viac-menej z nudy.
  • Dnes je JUDITA HANSMAN (56) známou divadelnou, televíznou, filmovou a dabingovou herečkou, ktorej hlas rozoznáte na prvú. Je ženou do koča aj do voza a hlavnou „objímačkou“ v zákulisí seriálu TV JOJ Nemocnica.
  • Prečítajte si rozhovor publikovaný v magazíne Téma.

Tento rozhovor sme dlho plánovali a napokon sa nám podarilo dohodnúť sa až „vďaka“ covidu, ktorý vám skrížil plány a pripútal vás k domovu. Ste veľmi zaneprázdnená a v seriáli Nemocnica ste v podstate v každej epizóde. Keď vypadnete, nie je to pre nakrúcanie priveľká komplikácia?

Veľká nie, veď každý je nahraditeľný, ale komplikácia to je. Práca v tomto seriáli si možno nevyžaduje až taký veľký herecký kumšt – ak pravdaže nejde o scény, v ktorých sa niečo deje, moja postava rozpráva a niekam posúva dej – ale zato si vyžaduje veľa mojej prítomnosti. Ak Nemocnicu sledujete, tak určite viete, že scénický výtvarník Paľko Andraško nám postavil geniálnu scénu. V štúdiu sú presklené steny a ja dávam klobúk dolu pred režisérom, ktorý sa v tej scéne naučil pohybovať s kamerou. Vôbec to nie je sranda, pretože keď sa povedzme niečo deje v jednom priestore, tak je vidno aj recepciu, a musím tam byť stále, aj keď obraz nie je môj. Takže je ma tam veľa, aj keď som často len druhý či tretí plán. Všimnite si, že aj druhé či tretie plány hrajú v Nemocnici celkom známi herci. Tak to má byť.

Ako to presne myslíte?

Vždy, keď som sa pozerala na divadelné predstavenie a vo vedľajšej úlohe sa objavil brutálne zlý herec, rušilo ma to. Bola som naštvaná, že to divadlo dovolilo, pretože je to skrátka tak, že inscenácia sa hodnotí podľa toho najslabšieho článku. Tak to je aj vo veľkých dôležitých divadlách, napríklad v Londýne. Béčkové úlohy hrajú tí najlepší herci. Aj preto sa v Nemocnici cítim tak dobre. Aj vedľajšie úlohy hrajú výborní herci.

Aká je vrchná sestra Valika, ktorú hráte v Nemocnici? Z akých ingrediencií je namiešaná?

Seriál vzniká za pochodu a ja si už úplne presne nepamätám, ako to bolo postavené na samom začiatku.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 92% na dočítanie.
01 - Modified: 2023-07-29 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Propaganda Rusom vytvára ideálny svet, kde víťazia a oslobodzujú. Ani vzdelaní si nechcú pripustiť pravdu 02 - Modified: 2023-10-16 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Opustil michelinskú kuchyňu a usadil sa v Zlatých Moravciach: Varím z obyčajných surovín v luxusnej kvalite 03 - Modified: 2023-10-08 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Otvorený rozhovor s hercom Adym Hajdu: Keď som práve zlý, tak sa neukazujem
01 - Modified: 2024-04-09 13:36:37 - Feat.: - Title: Prvé znamenie: Prichádza Satan! 02 - Modified: 2024-04-08 19:46:16 - Feat.: - Title: Český veľvyslanec na Slovensku pre HN: Stále ste pre nás dobrý priateľ. Naše vzťahy však musíme plniť obsahom 03 - Modified: 2024-04-09 14:04:44 - Feat.: - Title: Prezident mieru a ľudí 04 - Modified: 2024-04-09 14:41:54 - Feat.: - Title: Americká legenda je na Slovensku: Koľko stojí obľúbený Ford i jeho špeciálna verzia? 05 - Modified: 2024-04-08 11:15:08 - Feat.: - Title: Bizár v lesoch Poľany. Dvoch zamestnancov štátnej ochrany prírody naháňal medveď, namiesto zvieraťa postrelil jeden druhého
menuLevel = 1, menuRoute = tema, menuAlias = tema, menuRouteLevel0 = tema, homepage = false
10. apríl 2024 04:28