Prezident U. S. Steel Košice James E. Bruno čelí tlaku odborárov, ktorí napriek prepadom na trhoch žiadajú zachovať zamestnanosť.TASR
StoryEditor

Košice idú na polovičný plyn. Steelke hrozí štrajk

11.08.2020, 00:00
Kolektívna zmluva v podniku padla, nová sa rieši od januára. Problémom v rokovaniach s odbormi nie sú mzdy, ale dĺžka pracovného týždňa.

Košická U. S. Steel už pred pandémiou čelila spomaleniu odbytu. Reagovala nepopulárnymi krokmi, ako sú vypnutie jednej z troch vysokých pecí, odkladanie plánovaných investícií aj znižovanie zamestnaneckých stavov o 2 500 ľudí.

To však ešte oceliari nevedeli, že sa blíži koronavírus. S ním sa k dlhodobým problémom ako ceny energií, rastúce náklady na mzdy, emisné kvóty či lacný dovoz z Ázie pridali aj masívne prepady dopytov o viac ako 50 percent. Koronakríza totiž výrazne ovplyvnila hlavných odberateľov v podobe výrobcov automobilov či stavebníctvo.


To podľa analytikov zároveň zhorší odbyt a dá v...

Pridajte sa k tým, ktorí vedia viac.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
01 - Modified: 2025-12-05 09:00:00 - Feat.: - Title: Monika žije v Dánsku: Ak si po 25-ke slobodný, na narodeniny ťa priviažu k stĺpu a zasypú vrecami škorice. Pivo stojí 8 eur 02 - Modified: 2025-12-03 23:14:10 - Feat.: - Title: Nasadia Japonci v Košiciach vlastný alebo americký scenár? Bez plánu hrozí celej fabrike skorý koniec 03 - Modified: 2025-12-01 14:05:10 - Feat.: - Title: Nemecký priemysel má problém, nedostatok čipov hlási dvojnásobok podnikov 04 - Modified: 2025-11-30 23:01:54 - Feat.: - Title: Matka Slovalca zatvára po Európe závody, o prácu prídu stovky ľudí. Dotknú sa škrty zas aj Žiaru nad Hronom? 05 - Modified: 2025-11-28 14:14:47 - Feat.: - Title: Štáty EÚ podporili návrh na zrušenie ciel na dovoz amerického priemyselného tovaru
menuLevel = 2, menuRoute = finweb/ekonomika, menuAlias = ekonomika, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
05. december 2025 18:42