Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.07.2019, 00:00

Sieť čerpacích staníc s tieňom mafie mení majiteľa

Na Slovensku sa rodí významný hráč v biznise s ropnými produktmi s tržbami vysoko presahujúcimi pol miliardy eur.

Sieť čerpacích staníc s tieňom mafie mení majiteľa
Zdroj: Marek Nemec

Podnikateľská skupina okolo Jána Sabola, bývalého štátneho tajomníka na rezorte hospodárstva z čias prvej vlády Mikuláša Dzurindu, sa do priameho biznisu s pohonnými látkami pustila pred tromi rokmi cez novozaloženého veľkoobchodníka Solar 2009.

Vlani svoje sily spojila so známym olejárom Jozefom Fabom zo Spišskej Novej Vsi a spolu od finančnej skupiny Slavia Capital prevzali zásobníky na skladovanie nafty na východe krajiny v Trebišove.

K nim súčasne od Ukrajincov z Kyjeva prikúpili rýchlorastúcu veľkoobchodnú spoločnosť s benzínom a naftou Petroltrans. Aktuálne pod hlavičkou spoločnej firmy Progress Trading kupujú 12 čerpacích staníc spoločnosti Oktan z Kežmarku.

Na strane predávajúceho stojí jej súčasný majiteľ – schránka Grassmeadow Holdings z Britských Panenských ostrovov. Za ňou sa ukrýva Kyjevčan Mykhaylo Olevskyi s 80-percentným podielom. Ani jedna zo strán prebiehajúcu transakciu pre HN nekomentovala.

Na Slovensku sa však rodí významný hráč v biznise s ropnými produktmi, ktorý pod sebou nepriamo združí veľkoobchod, maloobchod, výrobu i skladovanie pohonných látok s kumulovanými ročnými tržbami vysoko presahu

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.